piątek, 13 stycznia 2017

,,Porwana pieśniarka" Danielle L. Jensen

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 432
Do kupienia: Gandalf

Danielle L. Jensen zasłynęła dzięki serii ,Porwana pieśniarka", którą w sumie od dość dawna chciałam przeczytać, ale zawsze było mi szkoda pieniędzy. Na szczęście dzięki Patrycji mogłam zapoznać się z jej dwoma pierwszymi tomami.

Cecile miała śpiewać na deskach teatru i zamieszkać z matką. Niestety, została porwana prze swojego, zdawało by się, przyjaciela, który postanowił sprzedać ją trollom za tyle złota, ile waży. Trolle miały wobec niej plany, które niezbyt miały spodobać się Cecile. Odcięta od bliskich i rodziny, zdradzona przez przyjaciela musiała nauczyć się żyć w świecie, w którym żyły trolle. Wciąż jednak marzyła o ucieczce...

Uwielbiam wszelkiego rodzaju powieści młodzieżowo-fantastyczne. ,,Porwana pieśniarka" jest na pewno jedną z ciekawszych książek gatunku, które czytałam w ostatnim czasie. Bałam się, że nieco drobna czcionka może męczyć oczy, ale nic takiego się nie działo. Dodatkowo mimo mniejszych liter publikację czyta się dość szybko.

Pierwszy tom opowiada o porwaniu Cecile, poznajemy co nieco świat trolli, który wciąż jest pełen tajemnic i zagadek. Co jakiś czas wychodzą na jaw nowe fakty dotyczące tych stworzeń, jednak autorka tak naprawdę za wiele nam nie zdradza. Fakty ujawniane są stopniowo i myślę, że w kolejnych tomach dowiemy się jeszcze więcej o życiu trolli.

Pozycja jest naprawdę wciągająca. Mimo tego, że to ponad 400 stron, jej lektura nie nuży, a zakończenie sprawia, że mamy ochotę czytać dalej. Na rynku jest już dostępny trzeci tom, z którym także na pewno się zapoznam. Przede mną jednak jeszcze ,,Ukryta łowczyni".

,,Porwana pieśniarka" bardzo dobrze wprowadza nas w świat magii, świat trolli, w którym nie wszyscy są tacy okrutni, jak to się wydaje. Jak zwykle, pojawia się też wątek miłosny, jednak czy uczucie ma szansę przetrwać?

Moja ocena: 5,5/6

5 komentarzy:

 1. mam w planach od jakiegoś czasu

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna okładka i świat magii - to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze, że wciąga. Taka podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten świat trolli nieco mnie odstrasza.

  OdpowiedzUsuń