piątek, 6 stycznia 2017

,,Ponad wszystko" Nicola Yoon

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 328
Do kupienia: Gandalf

W skład serii Uwaga! Młodość wchodzi sześć książek. Do tej pory miałam okazję zapoznać się z trzema z nich. Były to ,,Greckie wakacje" Alyson Noel, ,,MISSja SURVIVAL" Libby Bray i właśnie ,,Ponad wszystko" Nicoli Yoon.

Madeleine jest przekonana, że od 17 lat musi spędzać całe swoje życie w specjalnie przystosowanym do tego domu, gdyż wszystkie bakterie mogłyby ją zabić. Ma specjalne ubrania, widuje się tylko z matką i opiekunką - pielęgniarką. Czasem przychodzi do niej nauczyciel, ale większość lekcji odrabia internetowo. Wydawało by się, że takie życie jej wystarcza. Tak jest do czasu, gdy jej sąsiadami zostaje nowa rodzina...

Seria przeznaczona jest typowo dla nastolatków i to właśnie ta grupa odbiorców będzie najbardziej usatysfakcjonowana z lektury. Nie ukrywam jednak, że i mi ,,Ponad wszystko" dostarczyła wiele przyjemności. Czcionka jest naprawdę duża, często strony nie są w całości wypełnione tekstem, a całość dopełniają obrazki narysowane przez męża autorki.

Gdybym nie wiedziała, w życiu nie miałabym pojęcia, że ta publikacja jest debiutem. Jest naprawdę bardzo dopracowana, przemyślana, nie ma w niej czasu na nudę. Czyta się naprawdę bardzo szybko, strony zmieniają się w mgnieniu oka. Choć objętościowo może się tak nie wydawać, z powodzeniem można ją przeczytać w jeden wieczór.

,,Ponad wszystko" to nie kolejna płytka historia o dziewczynie, która zakochuje się w swoim sąsiedzie. Nicola Yoon wplotła w to o wiele więcej emocji i problemów, nierozwiązanych spraw z przeszłości, niż mogło by się wydawać. Serdecznie polecam zainteresowanym.

Moja ocena: 5,5/6

3 komentarze:

  1. Ja jeszcze nie czytałam żadnej książki z tej serii.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tej serii i jak na razie nie mam na nią ochoty, ale polecę mojej bratanicy. Może ona się skusi.

    OdpowiedzUsuń