niedziela, 22 stycznia 2017

,,Podarunek" Richard Paul Evans

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2009
Format : Książka
Liczba stron: 336
Do kupienia: -

Po książki Richarda Paula Evansa w ostatnim czasie sięgam dość często. ,,Podarunek" to pozycja wydana osiem lat temu, przez co jest ciężko dostępna na rynku. Na szczęście udało mi się ją wypożyczyć w bibliotece.

Bohaterem książki jest Natan, zajmujący się monitorowaniem kradzieży w sieci sklepów muzycznych. Podczas jednego z służbowych wyjazdów poznaje matkę z dwójką dzieci. Chłopiec jest po chemioterapii. Natan postanawia odstąpić im swój wynajęty apartament, by nie musieli czekać w poczekalni z powodu opóźnienia samolotu. Chłopiec ma niesamowity dar - potrafi uzdrawiać chorych, jednak jest to dla niego wyniszczające. Nikt nie może się dowiedzieć o jego ,,umiejętności"...

Wszystkie książki autora są bardzo wzruszające, piękne i życiowe. ,,Podarunek" nie jest w tym względzie wyjątkiem". Opowiada o tym, jak wydarzenia sprzed lat mogą wpłynąć na naszą psychikę, o obwinianiu się przez kilkadziesiąt lat o to, co stało się w zamierzchłej przeszłości. ,,Podarunek" to także książka o prawdziwej miłości i pozwoleniu na odejście z tego świata.

Mimo tego, że książka ma ponad 300 stron jest wydana w dość małym formacie, sporo kartek jest pustych (przejście do kolejnego rozdziału, krótkie cytaty z dziennika bohatera), duża czcionka. Dzięki temu całość czyta się naprawdę w 2-3 godziny. Lektura momentami jest wzruszająca, ale przede wszystkim opowiada o cudownej mocy chorego chłopca i tym, w jaki sposób najbliżsi chcą ją wykorzystać.

Richard Paul Evans ma na swoim koncie kilkanaście pięknych, życiowych pozycji. Zapoznałam się ze sporą większością z nich i na tę chwilę nie mam ani ulubionej pozycji, ani takiej, która bardzo by mnie zawiodła, co uważam za dobry znak. Każda książka autora wniosła do mojego życia coś nowego i bardzo się cieszę, że je przeczytałam.

,,Podarunek" to jedna z wcześniejszych książek Richarda Paula Evansa, ale w niczym nie odstaje od jego późniejszych pozycji. Przeczytajcie, do czego zdolni są ludzie, by zarobić na chorobie swojego dziecka...

Moja ocena: 5/6

3 komentarze:

  1. Tej książki autora nie czytałam. Ale mam ją w swojej biblioteczce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapisuję tytuł. Mam w planach książki autora, gdyż dużo dobrego o nich czytam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękna okładka. Sama fabuła także mnie zaciekawiła, dlatego już zapisuje sobie ten tytuł do mojej listy ,,chciejek''.

    OdpowiedzUsuń