wtorek, 31 stycznia 2017

,,Dwór cierni i róż" Sarah J. Maas

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 528
Do kupienia: Gandalf

Sarah J. Maas ma na swoim koncie kilka, podobno świetnych, pozycji. Od paru lat jej nazwisko obijało mi się o uszy, jednak nigdy jakoś szczególnie nie interesowałam się jej twórczością. Na początek postanowiłam zapoznać się z publikacją pt. ,,Dwór cierni i róż" z racji tego, że za kilka dni w Polsce zostanie wydany drugi tom.

Rodzina Freyi była kiedyś bogata. Niestety, od lat mieszkają w biednej chatce i klepią biedę. Jedynym żywicielem rodziny jest nastolatka. Ojciec czasem stara się robić jakieś figurki z drewna, ale przez większość czasu nie zajmuje się niczym pożytecznym. Siostry także nie biorą się do pracy i tylko czekają, by za pieniądze zarobione przez Freyę się ładnie ubrać. Z tego powodu gdy Freya zauważyła w lesie wielkiego wilka postanowiła go zabić mimo tego, że mógł należeć do magicznego świata. Niedługo potem fae postanowił się o nią upomnieć.

Książek na podstawie znanych baśni pojawiło się w ciągu ostatnich lat co najmniej kilka. Sarah J. Maas w pierwszym tomie serii czerpie ze znanej wszystkim Pięknej i Bestii. Jest tutaj dość sporo zaskakujących zwrotów akcji, tajemnic, które są ujawniane zupełnie z zaskoczenia. Od samego początku wciągnęłam się w tę książkę. Nieco obawiałam się, że druk jest dość drobny i dodatkowo całe strony są zapełnione tekstem, ale na szczęście nie spowalnia to lektury.

W pierwszym tomie cyklu ,,Dwór cierni i róż" naprawdę sporo się dzieje. Mimo tego, że książka jest obszerna, czyta się ją szybko. Nie brak w niej magii, przesądów, tajemnic, symbolicznych liczb, zagadek, klątw, miłości. Żeby nie było tak kolorowo jest też miejsce na bitwy, zdradę, cierpienie, śmierć.

Sarah J. Maas jak na razie zaprezentowała mi się z jak najlepszej strony. Wcale nie dziwi mnie fakt, że ma tak wielu zwolenników w samej Polsce, a jej książki są polecane przez osoby, które już się z nimi zapoznały. Z racji tego, że pierwszy tom mi się spodobał, bardzo możliwe, że skuszę się na jego kontynuację.

,,Dwór cierni i róż" to pozycja, która zachwyca nie tylko treścią, ale też niezwykle prostym i plastycznym językiem autorki. Przygotujcie się na dłuższe czytanie, no od książki ciężko się oderwać.


Moja ocena: 5,5/6
3 komentarze:

  1. Czytałam już o tej serii ale nie mam jej na razie w planach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Serią zainteresowana jest moja córcia, a z tego co piszesz, czeka ją wspaniała przygoda czytelnicza. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam wiele pochlebstw o tej serii i chyba jednak się na nią skuszę.

    OdpowiedzUsuń