czwartek, 19 stycznia 2017

,,Drzwi do szczęścia" Richard Paul Evans

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 176
Do kupienia: Gandalf

Richard Paul Evans, autor kilkudziesięciu fabularnych pozycji, ma na swoim koncie niejako poradnik. ,,Drzwi do szczęścia" mają nam uświadomić, że wiele zależy od nas samych.

Książka skupia się na czterech drzwiach, czyli czterech krokach, które musimy spełnić, by stać się szczęśliwymi. Nie trzeba wypełnić wszystkiego, co jest napisane w książce, ale dobrze się z nią zapoznać. Od razu zaznaczę, że pozycja nie jest dla każdego. Podchodziłam do niej kilkukrotnie i dopiero niedawno udało mi się zapoznać z nią w całości.

,,Drzwi do szczęścia" to tego typu poradnik, do którego lektury trzeba dojrzeć. Gdy nie będziemy na to gotowi, bardzo szybko odłożymy tę lekturę na późniejszy termin i nie ma w tym nic złego. Richard Paul Evans opisuje w tej pozycji po części swoje życie, wydarzenia, których był świadkiem i, co najważniejsze, uświadamia, że wiele zależy od nas samych.

Tak naprawdę książka jest o tym, żeby przestać narzekać, wziąć się za siebie, bo nic nam z nieba nie spadnie. Sami musimy zatroszczyć się o swój los i marzenia, a ciągłe narzekanie w tym na pewno nam nie pomoże. Należy pamiętać o tym, że z wszystkich przeciwności losu można wyciągnąć jakiś wniosek, który nas ukształtuje i wpłynie w jakimś stopniu na to, jacy będziemy w przyszłości.

,,Drzwi do szczęścia" to krótka lekturka, którą przeczytamy w nieco ponad godzinę. Najpierw jednak trzeba do jej lektury dojrzeć, a wówczas wyniesiemy z niej to, co autor chciał nam przekazać.

Moja ocena: 5,5/65 komentarzy:

 1. Ważne przesłanie niesie ze sobą ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej książki, ale bardzo mnie zinteresowała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zjadłam literkę. Miało być: zainteresowała :)

   Usuń
 3. Przydałby mi się taki poradnik w mojej bibliotece. Poszukam go.

  OdpowiedzUsuń