sobota, 14 stycznia 2017

,,Detektywi w służbie miłości" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 208
Do kupienia: Gandalf

Agatha Christie ma na swoim koncie prawie 100 publikacji. Niektóre to oddzielne powieści, inne zbiory opowiadań. ,,Detektywi w służbie miłości" należy do tej drugiej kategorii.

Zbiór składa się z ośmiu różnej długości opowiadań. W niektórych z nich występuje Poirot, w innych Pyne, a jeszcze w innych pan Quin, znany nam z innego zbioru - ,,Tajemniczy pan Quin". Wszystkie historie mają jednak jeden finał - doprowadzić do tego, by para zakochanych mogła być razem.

Oczywiście jak to w kryminałach bywa, musi być też zbrodnia. Wszystkie historie są zaskakujące, jedna ciekawsze, inne mniej, jednak wszystkie w jakimś stopniu przypadły mi do gustu. We wszystkich opowiadaniach nie udało mi się dojść do prawdy szybciej, niż ujawniła to autorka.

W przypadku twórczości Agathy Christie bardziej gustuję w samodzielnych kryminałach, jednak od czasu do czasu, czasem omyłkowo, zdarza mi się przeczytać zbiór opowiadań. Nie są to książki na niższym poziomie literackim, ale jednak mimo wszystko nie są aż tak dobre, jak samodzielne powieści.

,,Detektywi w służbie miłości" to ciekawy zbiorek z dużą dawką miłości. Idealny na każdą porę roku, na wolne popołudnie, gdyż czyta się całkiem szybko.

Moja ocena: 4,5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz