czwartek, 12 stycznia 2017

Car Cards od Trefla

Car Cards to gra, na którą pewnie nigdy nie zwróciłabym uwagi, gdyby nie całkowity przypadek.


Gra znajduje się w małym, lekkim pudełeczku, które bez problemu zmieści się do nawet najmniejszej, czy bardzo zapchanej torebki. W środku znajduje się 55 obustronnych kart oraz instrukcja, ukryta za tekturką. Gdybym nie wiedziała, że się tam znajduje, pewnie nie zwróciłabym na nią uwagi. Uważam to za mały minus opakowania.


Jak można się domyślać Car Cards to karty przeznaczone do gry w czasie podróży, dłuższej, czy krótszej, na pewno takiej, w czasie której może zacząć nam się nudzić. Gra jest bardzo prosta - każdy z graczy dostaje po 5 kart i musi jak najszybciej odnaleźć za oknami pojazdu trzy rzeczy zgodne z obrazkami (po jednym na karcie). Gdy zobaczy interesującą go rzecz, natychmiast informuje o tym pozostałych uczestników. Po oddaniu ,,trójki" dobiera nowe karty. Gra kończy się, gdy nie będzie skąd dobierać kart. Ta sama gra może być w wariancie ,,jedynkowym", czyli o odgadywaniu jednego obiektu. Są też tak zwane trudne karty - obiekty, które ciężko zobaczyć lub jest to niemożliwe. Można je oddać innym graczom, którzy mogą dołożyć je do dowolnej trójki nawet wtedy, gdy nie ma danego obiektu poza pojazdem.

Gra jest niesamowicie prosta w obsłudze, nie ma w niej nic skomplikowanego, a może umilić czas podróży nie tylko najmłodszym. Sugerowane jest, by odłożyć karty z obiektami, których na pewno nie spotkamy na swojej drodze przed rozpoczęciem rozgrywki. Karty kosztują ok. 20 złotych, co uważam za przystępną cenę. Jeśli uważacie, że to za drogo, sami możecie stworzyć coś podobnego.


Moja ocena: 5/6

Za grę dziękuję Trefl i projektowi Grajmy!

Wpis powstał w ramach projektu Grajmy


1 komentarz: