piątek, 20 stycznia 2017

,,10 niesamowitych przygód Neli" Nela Mała Reporterka

Wydawnictwo: National Geographic
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 168
Do kupienia: Gandalf

Nela Mała Reporterka ma na swoim koncie sześć książek z opisami swoich przygód, wydała także kilka pozycji w cyklu Zabawy z Nelą, dwa kalendarze na rok szkolny i trzy puzzle, związane z jej serią. ,,10 niesamowitych przygód Neli" to jedna z jej pierwszych publikacji.

,,10 niesamowitych przygód Neli" wyjątkowo zostało wydane w okładce miękkiej, ale też zwyczajowo twardej. Skusiłam się na pierwsze wydanie, bo cena była bardzo okazyjna. Pod względem czytelniczym nie widzę różnicy, czyta się tak samo wygodnie jak te w sztywnej oprawie.

W pozycji poczytamy o różowych delfinach, kajmanach, tygrysach, kobrze, wygasłym wulkanie, słoniach i jeszcze kilku innych rzeczach. Jest to jedna z cieńszych pozycji Neli, ale i tak jest bardzo ciekawa. Kilka opowieści dotyczy jednego terytorium, jednak w niczym nie przeszkadza to w lekturze.

W książce jest sporo obrazków. Tym, co przeszkadza mi zarówno w książkach Neli, jak i Martyny Wojciechowskiej, jest wstawianie ciekawostek pomiędzy narrację. W wyniku tego młodszy czytelnik może stracić wątek. Zdecydowanie lepiej było by, gdyby ciekawostki umieszczać na końcu rozdziału lub po skończonym akapicie.

Nela podróżuje od kilku lat i jak na tak młodą podróżniczkę udało jej się zobaczyć wiele egzotycznych miejsc. Jej późniejsze publikacje są bardziej dopracowane, jednak ,,10 niesamowitych przygód Neli" to pozycja, z którą także warto się zapoznać.

,,10 niesamowitych przygód Neli" jest dość różnorodna, bo czytamy aż o 10 wyprawach Neli. Jedne zajmują więcej miejsca, inne mniej, nie ma jednak takiej, która zupełnie by mi się nie podobała.


Moja ocena: 4,5/6
3 komentarze:

  1. o, na to bym mogła się skusić :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja siostra uwielbia Nelę, więc jej polecę powyższą książeczkę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Książki Neli mają się nawet pojawić w zestawie lektur szkolnych!

    OdpowiedzUsuń