piątek, 2 grudnia 2016

,,Żyj szybko, kochaj głęboko" i ,,Tylko Ty mnie zrozumiesz" Samantha Young


Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 356 i 272
Do kupienia: Burda Książki i Burda Książki

Samantha Young polskim czytelnikom dała się poznać dzięki książkom erotycznym. Niemałym zaskoczeniem było więc ukazanie się serii młodzieżowej, dwutomowej, którą właśnie skończyłam czytać.

,,Żyj szybko, kochaj głęboko" to wprowadzenie do historii Charlie i Jake, dwójki bohaterów, którzy gdzieś się kiedyś pogubili i na kilka lat ich losy się rozeszły. Nie da się jednak zaprzeczyć, że więź, która ich łączy, gotowa jest przetrwać naprawdę wiele, o czym dowiadujemy się w tomie drugim, czyli ,,Tylko ty mnie zrozumiesz". Co mi przeszkadzało, to brak zachowanej chronologii wydarzeń. Pisarka skacze z jednego wydarzenia na drugie, podając przy tym daty, zapewne też stopniując napięcie, ale dopiero po całościowej lekturze byłam w stanie mniej więcej uporządkować sobie fakty.

Młodzieńcza miłość, która jest w stanie wiele przetrwać? Samantha Young zabiera swoich czytelników w podróż niecodzienną, gdzie nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Czy Charlie zmieni swoje życiowe plany, by zadowolić i uspokoić rodziców? Czy Jake będzie walczył o swoją ukochaną, a może w końcu postanowi ułożyć sobie życie na nowo? Na bohaterów czeka wiele niespodzianek, z którymi będą musieli się zmierzyć, niezależnie, czy będą tego chcieli, czy nie.

Nigdy nie byłam przekonana do twórczości tej autorki, gdyż, jak wiecie, nie przepadam za literaturą erotyczną. Postanowiłam jednak dać szansę tej serii, przez wielu zachwalanej. Dobrze wykreowani bohaterowie, związek dwojga ludzi, którym wspólny los jest pisany lub nie, to motyw, który zapewne wielokrotnie mogliśmy już spotkać w pozycjach młodzieżowych. Samantha Young ujmuje go jednak z drugiej strony. Mimo, że nie są to grube powieści, ich lektura nie szła mi zbyt szybko.

,,Żyj szybko, kochaj głęboko" i ,,Tylko Ty mnie zrozumiesz"  to dwutomowy cykl historii zmieniających się Charlie i Jake'a. Muszę przyznać, że nie zabrakło także wzruszających momentów.

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarze książek do recenzji dziękuję


3 komentarze:

 1. Nie czytałam. Nie mówię nie, jednak teraz mam w planach inne książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kusi mnie ta seria, ale jak na razie muszę ogarnąć obecne zobowiązania czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mnie nie szczególnie kusi, ale może za kilka lat ^_^

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń