środa, 28 grudnia 2016

,,Zło konieczne" i ,,Zabójczy wirus" Alex Kava

Wydawnictwo: Mira
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 512
Do kupienia: Gandalf

,,Zło konieczne" to piąty tom serii z agentką specjalną Maggie O'Dell. Niesamowitą zaletą cyklu jest to, że poszczególnych części nie trzeba czytać po kolei.

Ktoś morduje księży, którzy nie stronili od młodych chłopców. Policja ma nie lada problem, gdyż księża mają pourywane głowy. Nie wiadomo kto za tym stoi. Oprócz tego giną młode kobiety. Agentka specjalna Maggie O'Dell i inni detektywi mają nie lada zagwozdkę. W sprawę mogą być zamieszane najwyższe organy kościelne.

Pierwsze kilka tomów cyklu jest naprawdę bardzo obszerne. ,,Zło konieczne" należy do jednego z nich. Mimo tego, że mamy ponad 500 stron lektury, czyta się naprawdę szybko i z dość sporym zainteresowaniem. Powieść nie nudzi, a jej zakończenie zaskakuje, niekoniecznie w pozytywnym sensie.

W tym tomie dzieje się sporo, ale akcja za bardzo nie gna do przodu. Wszystko raczej jest stateczne, oprócz kilku szybszych fragmentów. Biorąc pod uwagę, że to już piąta powieść autorki, jestem zadowolona z jej lektury.

,,Zło konieczne" bezpośrednio łączy się z ,,Dotykiem zła", więc dobrze czytać te dwa tomy w niedalekim odstępie czasowym, by niektóre fakty nam nie umknęły.

Moja ocena: 5/6


Wydawnictwo: Mira
Data wydania: 2014

Format : Książka
Liczba stron: 352
Do kupienia: Gandalf

Z racji tego, że cyklu z agentką specjalną Maggie O'Dell nie czytam po kolei ,,Zabójczy wirus" jest na tę chwilę moim ostatnim spotkaniem z jej twórczością. Przeczytałam już wszystko i z przykrością muszę stwierdzić, że szósty tom serii nie należy do jej najświetniejszych powieści.

Akcja zaczyna się 20 lat temu, gdy małpy były zarażane wirusem eboli. Obecnie od tego samego wirusa giną ludzie. Zdecydowaną zaletą eboli dla tego, kto ją rozprzestrzenia jest to, ze działa niemalże natychmiastowo i może na raz pochłonąć spore rzesze ludzi. Jedną z zarażonych jest Magie O'Dell, a na świecie wciąż szerzy się ten wirus. Kto jest jego głównym celem?


Ten tom okazał się dla mnie nieco nużący. Początkowo nie mogłam się w niego wciągnąć, następnie też nie czytałam z jakimś sporym zainteresowaniem. Nie było tak, że wprost nie mogłam doczekać się zakończenia tego kryminału. Owszem, jest to dość udana pozycja, ale porównując cały dorobek autorki, wypada na ich tle dość słabo.

Publikacja nie jest zbyt obszerna, więc tak naprawdę jak się zmobilizujemy to możemy ją przeczytać w kilka godzin. Nie jest to jednak takie proste. Warto jednak zapoznać się z tym tomem, jeśli macie w planach cały cykl.

,,Zabójczy wirus" to pozycja w której ginie jedna z czołowych postaci, w drugą wymierzona jest ebola. Zainteresowanych zapraszam do lektury.

Moja ocena: 3,5/6

6 komentarzy:

 1. Mam przesyt cyklu z agentką specjalną Maggie O'Dell.

  OdpowiedzUsuń
 2. O autorce słyszałam już dawno, jednak kiedyś takie książki nie leżały w kręgu moich zainteresowań. Teraz chciałabym się zapoznać z cyklem, mimo że trochę odstrasza mnie to, że akcję określasz jako dość statyczną. Niemniej, jeśli będę miała okazję, na pewno przeczytam.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo ciekawa książek Kavy, wiele o niej słyszałam, ale nigdy nie miałam okazji przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy oprocz pozycji dotyk zla w ktorejs czesci pojawia sie morelli??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pamiętam już za dobrze poszczególnych tomów niestety.

   Usuń