niedziela, 11 grudnia 2016

,,Święta reniferka", ,,Urodzinowy prezent", ,,Zimowy szalik", ,,Pierwszy śnieg" Praca zbiorowa


Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: po 12
Do kupienia: Gandalf

Nastał świąteczny czas, więc chciałabym Wam przedstawić cztery świąteczne pozycje, które kupiłam już jakiś czas temu i czekałam na odpowiedni moment z ich przedstawieniem. Mowa o takich pozycjach jak ,,Święta reniferka", ,,Urodzinowy prezent", ,,Zimowy szalik", ,,Pierwszy śnieg".

Wszystkie pozycje są w całości kartonowe, mają bardzo mało tekstu i całostronicowe, bardzo ładne i kolorowe ilustracje. Ja zaopatrzyłam się w nie w sklepie ,,Wszystko po x złotych" po 3 zł/sztukę.

,,Święta reniferka"

Łatek po raz pierwszy miał być w zaprzęgu Świętego Mikołaja. Bał się, że sobie nie poradzi, gdyż był najmniejszy. Mikołaj pocieszył go, że na pewno da sobie radę. Łatek niczym się nie martwił, bo wiedział, że ma przy sobie przyjaciół.


,,Urodzinowy prezent"

Niedźwiadek Bruno miał urodziny. Każdy z gości przyniósł mu prezent, jednak misiu najbardziej ucieszył się z prezentu od mamy. To były sanki! Książeczka pokazuje, że nawet najmniejsza rzecz może nam sprawić wielką radość.


,,Zimowy szalik"

Bałwanek Felek przeziębił się i tego dnia postanowił zostać w domu. W czasie jego drzemki Babcia uszyła mu szalik, by od tej pory nie było mu zimno. Felek był jej bardzo wdzięczny za ten prezent.


,,Pierwszy śnieg"

Pingwinek Pawełek obudził się pewnego dnia i zauważył śnieg. Szybko uszykował się do wyjścia, ubrał szalik i poszedł do przyjaciół, by pobawić się z nimi w śniegu. Wszyscy byli zadowoleni i wspólnie orzekli, że zima jest wspaniała.


Moja ocena: 5,5/6

Książka bierze udział w wyzwaniu


2 komentarze:

  1. Jak wiesz, czytaliśmy z Jasiem tylko "Pierwszy śnieg", więc chętnie zaopatrzymy się w kolejne części. :)

    OdpowiedzUsuń