piątek, 9 grudnia 2016

,,Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany" Nela Mała Reporterka

Wydawnictwo: National Geographic
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 200
Do kupienia: Nieprzeczytane

Nela Mała Reporterka do tej pory wydała sześć książek, dwa kalendarze i kilka pozycji z cyklu Zabawy z Nelą. Mnie najbardziej interesują jej podróżnicze publikacje, dlatego skusiłam się na kolejną z nich - ,,Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany.

Mimo tego, że książka ma 200 stron, przeważają w niej obrazki, grafiki, ilustracje. Tekstu jest tak naprawdę bardzo mało, ale to jedna z jej lepszych książek. Możemy poczytać o ocelotach, alpakach, żabach, tajemnym mieście, nurkowaniu, najgroźniejszej drodze świata, kursie Ninja. Publikacja jest naprawdę niezwykle różnorodna.

Całość napisana jest bardzo prostym językiem, dużą czcionką. Nie ma tutaj za wiele do czytania. Główną rolę odgrywa warstwa graficzna, która jest naprawdę wspaniale dopracowana. To już moje czwarte spotkanie z Nelą. Przede mną jej dwie pozostałe publikacje i muszę przyznać, że jestem ciekawa, jak one przypadną mi do gustu.

Podróżniczych książek dla dzieci nie ma zbyt wiele, z tego też powodu Nela cieszy się ogromną popularnością. Na pewno sprzyja temu fakt, że pojawia się na spotkaniach autorskich, czy Targach Książki. Z publikacji dla starszych dzieci mogę polecić Wam ,,Extremalne Borneo" Szymona Radzimierskiego.

 ,,Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany" to ciekawa pozycja, którą można wypożyczyć z bibliotecznych półek. Ja na swojej półce posiadam jedynie Nelę na Kole Podbiegunowym, gdyż najbardziej mi się podoba.

Moja ocena: 5/6Książka bierze udział w wyzwaniu


4 komentarze:

 1. Będąc dzieckiem uwielbiałam takie książki! Pamiętam że na świetlicy mieliśmy wiele podróżniczych książek tego typu i chętnie po nie sięgałam gdy tam byłam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fotografie i obrazki to na pewno fajna płaszczyzna tej publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nat Geo zwykle ma piękne zdjęcia, z tym że niestety, ich styl publikacji nie bardzo mi "pasuje". Po prostu do mnie nie przemawia xd

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno w Empiku w Wawie była Nela, a ja nie wiedziałam... :(

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń