czwartek, 15 grudnia 2016

,,Morderstwo w Boże Narodzenie" Agata Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2011
Format : Książka
Liczba stron: 232
Do kupienia: Gandalf

Agatha Christie, mistrzyni kryminału, mająca na koncie blisko 100 książek. Ja na razie zapoznałam się z dwudziestoma dwoma i wciąż tę listę poszerzam. Z racji okresu świątecznego postanowiłam skusić się na ,,Morderstwo w Boże Narodzenie".

Simeon Lee, staruszek, postanawia na stare lata się zabawić i zaprasza na Boże Narodzenie całą swoją rodzinę - synów z żonami, wnuczkę, o której nikt nie wie. Zjawia się także jeden niespodziewany gość. Zupełnie niespodziewanie pan domu zostaje zabity. Czy przyczyną miała być chęć zmiany testamentu? Kto to zrobił? Rodzina mieszkająca z nim w domu, przyjezdni, służba? Wszystko wskazuje na to, że każdy może być podejrzany.

Książka początkowo szczególnie mnie nie wciągnęła. Już kilkakrotnie w mojej czytelniczej karierze twórczości tej autorki spotkałam się z tym, że w domu ginie jedna osoba, a wszyscy są o to posądzeni. Jednego zabiegu spodziewałam się już od początku, gdyż zazwyczaj jest stosowany przez autorkę w tego typu publikacjach, jednak sprawca do samego końca był dla mnie wielką niewiadomą.

Pozycja nie jest zbyt obszerna, dodatkowo czyta się ją dość szybko. Im bliżej końca, tym bardziej wciąga. Byłam bardzo ciekawa jej zakończenia i muszę przyznać, że jestem nim usatysfakcjonowana. Cała akcja dzieje się tylko kilka dni, a więc na jeden dzień przypada naprawdę sporo wydarzeń.

 ,,Morderstwo w Boże Narodzenie" to pozycja, którą dobrze czytać właśnie w przedświątecznym okresie, choć dzięki niej nie poczujemy się bardziej nastrojeni bożonarodzeniowo. Kryminał skupia się bardziej bowiem na zabójstwie, niż magii nadchodzących Świąt.

Moja ocena: 5/6


2 komentarze:

  1. W święta wolałabym poczytać jakąś świąteczną obyczajówkę, albo romans.

    OdpowiedzUsuń