niedziela, 18 grudnia 2016

,,Już zawsze razem" Abbi Glines

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2016
Format: Książka
Liczba stron: 336
Do kupienia: Gandalf

Abbi Glines należy do grona moich ulubionych autorów. ,,Już zawsze razem" to drugi tom opowiadający dalsze losy Reene i Mase'a.

Między Reene i Masem wszystko było w porządku do czasu aż w domu chłopaka nie pojawiła się jego kuzynka Aida. Od samego początku można było zauważyć, że nie chce być dla chłopaka tylko jego krewną. Dodatkowo z Renee zaczął sympatyzować brat Blaire, którego dziewczyna zbytnio nie lubiła. Jak to wszystko miało się skończyć?

Pierwszy tom nawet mi się podobał, ten też okazał się całkiem ciekawy, jednak zaczyna mnie denerwować schematyczność w tworzeniu głównych bohaterek. Odnoszę wrażenie, że niebawem się nie będą się niczym wyróżniać, bo prędzej, czy później w życiu każdej z nich dzieje się niemalże to samo.

Styl Abbi Glines charakteryzuje się niesamowitą prostotą. Jej książki nie są szczególnie ambitne, pojawia się w nich nieco scen seksu, jednak wszystko jest opisane w bardzo przystępny sposób. Autorka pisze głównie dla młodzieży, a więc nie może być tam nic takiego, o czym osoby w tym wieku rzekomo nie wiedzą.

,,Już zawsze razem" to pozycja, która całkiem mi się spodobała, ale zirytowała schematycznością bohaterek. To już jedenasty tom serii, więc można by pomyśleć o wprowadzeniu jakiegoś powiewu świeżości...

Moja ocena: 4,5/6


2 komentarze:

  1. Szkoda, że tej schematyczności jest aż tyle.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta seria ma tyle tomów? O rany, to chyba jednak nie będę po nią sięgała, bo to dla mnie zdecydowanie za dużo.

    OdpowiedzUsuń