wtorek, 13 grudnia 2016

Czego brakuje? - dla najmłodszych

Uwielbiam wszelkiego rodzaju gry pamięciowe, więc gdy tylko zauważyłam ,,Czego brakuje? - dla najmłodszych wiedziałam, że będę chciała ją mieć.


W grę jednocześnie może grać aż 6 osób, więc wśród elementów znalazło się 6 planszy, 6 kolorów po 2 żetony, 60 żetonów czarnych, karty ze zwierzętami do wspólnych rozgrywek oraz instrukcja.


Zasady gry są bardzo proste. Każdy gracz otrzymuje swoją tabliczkę i dwa kolorowe żetony.


Wszystkie karty ze zwierzętami zasłaniamy, wybieramy spośród nich sześć.


Przyglądamy się im, staramy się zapamiętać gatunek zwierzęcia, a nie jego rozmieszczenie.Po pewnym czasie zasłaniamy je ponownie, mieszamy. Odsłaniamy 5 elementów i zadaniem każdego z graczy jest zaznaczenie na swojej planszy poprzez ułożenie jednego lub dwóch kolorowych żetonów na zwierzęciu, które jego zdaniem jest ukryte.


Jeśli dobrze się odgadnie dostaje się dwa czarne żetony, jeśli położyliśmy na dobre zwierzę dwa kolorowe. Jeśli jeden - to jeden czarny. Wygrywa osoba, która zbierze 10 czarnych żetonów.


Tabliczki są sztywne, tak samo karty ze zwierzętami. Żetony są dość duże, jednak wyraźnie zaznaczono, że gra nie jest przeznaczona dla dzieci do 3 roku życia, gdyż istnieje ryzyko zadławienia. Przy nieco starszych dzieciach także trzeba na to uważać.


Rozgrywki toczy się bardzo szybko, zdobycie 10 czarnych żetonów nie powinno zająć więc nam więcej niż kilkanaście minut. Gra doskonale ćwiczy naszą pamięć i spostrzegawczość, gdyż nie tak łatwo jest zapamiętać sześć różnych zwierząt, zwłaszcza wtedy, gdy trafi się, że np. większość z nich jest brązowa.


Moja ocena: 5,5/6

Za grę dziękuję Alexander i projektowi Grajmy!

Wpis powstał w ramach projektu Grajmy


Gra bierze udział w wyzwaniu
3 komentarze:

  1. Świetna gra. Zaopatrzę się w nią, jak Jaś trochę podrośnie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podoba mi się ta gra. Chyba ją kupię na święta.

    OdpowiedzUsuń