sobota, 10 grudnia 2016

4 lata bloga + Nowości #99


10 grudnia 2012 roku pozazdrościłam Paulinie :) i postanowiłam założyć swój książkowy blog. Od samego początku skupiałam się głównie na książkach, biorąc udział w wyzwaniach dziecięcych, z czasem zaczęłam dzielić się z Wami moimi wrażeniami o grach planszowych, kartach Piotruś, Memo, Domino, czy puzzlach. Niestety te wpisy pojawiają się ostatnio bardzo rzadko, gdyż wszystkie produkty muszę kupować,a poza tym miejsce w domu nie jest z gumy i nie mam gdzie tego wszystkiego przechowywać :)

Przez 4 lata zdążyłam z mieszkania w Bydgoszczy przeprowadzić się do Torunia, wrócić do rodzinnego miasta, skończyć studia licencjackie, a następnie magisterskie i znaleźć sobie zajęcie na kilka godzin dziennie. Wpisy przez te 4 lata publikuję praktycznie codziennie, choć nie ukrywam, że z czasem może stać się to bardzo wyczerpujące. Niemniej, lubię to co robię i na chwilę obecną nie zamierzam z tego rezygnować.

4 lata to piękna rocznica, z której bardzo się cieszę. By nie przedłużać, życzę sobie takich wspaniałych czytelników, jak mam w chwili obecnej, a Wam - by moje wpisy nie zanudziły Was na śmierć :)

~*~

Zapraszam na cotygodniowy przegląd nowości w domowej biblioteczce.

Poniższe 5 kalendarzy otrzymałam dzięki uprzejmości księgarni Tania Książka, za co bardzo dziękuję!

,,Kalendarz fotograficzny 2017" Jacek BoneckiJacek Bonecki artysta, fotograf i podróżnik, przygotował kalendarz fotograficzny ze wspaniałymi zdjęciami z całego świata oraz praktycznymi poradami jak robić zdjęcia w różnych miejscach i warunkach, o każdej porze roku, dnia i nocy.

Autor dzieli się z czytelnikami swoim zamiłowaniem do rejestrowania rzeczywistości za pomocą aparatu. Swoją pasją, która stała się jego pracą i sposobem na życie, zaraża wszystkich, którzy choć raz obejrzą jego fotografie. Dzięki aplikacji mobilnej Tap2C do kalendarza dołączone zostały dodatkowe treści w postaci filmów i zdjęć.

365 dni pełnych wspaniałych fotografii, które każdego zainspirują do wielu podróży i podejmowania nowych wyzwań.

,,Kalendarz Na dobre dni 2017" Małgorzata Kalicińska


Kalendarz Małgorzaty Kalicińskiej to połączenie klasycznego terminarza z poradnikiem i książką. Można czytać, można pisać. Pożyteczne uzupełnia się tu z przyjemnym. Kalendarz ułatwi codzienność dzięki
praktycznym radom autorki - od pielęgnacji roślin pokojowych, przez kulinarne sekrety do wskazówek, jak zadbać o zdrowie ukochanego mężczyzny. 
Cytaty z powieści przypomną ulubione lektury lub zachęcą do
przeczytania nieznanych jeszcze powieści.

,,Rok dobrych myśli Kalendarz 2017" Beata Pawlikowska


Kalendarz Małgorzaty Kalicińskiej to połączenie klasycznego terminarza z poradnikiem i książką. Można czytać, można pisać. Pożyteczne uzupełnia się tu z przyjemnym. Kalendarz ułatwi codzienność dzięki
praktycznym radom autorki - od pielęgnacji roślin pokojowych, przez kulinarne sekrety do wskazówek, jak zadbać o zdrowie ukochanego mężczyzny. 
Cytaty z powieści przypomną ulubione lektury lub zachęcą do
przeczytania nieznanych jeszcze powieści.

,,Kalendarz Bez stresu 2017" Praca zbiorowa


Kalendarz na rok 2017 z kolorowankami dla dorosłych.
W kalendarzu m.in.:
Układ - tydzień na stronie
Dane personalne
Modna w tym sezonie kolorowanka antystresowa
Wschody i zachody Słońca
Polskie święta i imieniny
Miejsce na notatki

,,Kalendarz kulinarny 2017" Magda Gessler


Stylowy Kulinarny Kalendarz Magdy Gessler na 2017 rok - z prostymi, ale inspirującymi pomysłami na dania dla całej rodziny. Od sałatek, przez dania główne po desery - z kalendarzem Magdy Gessler nikomu nie zabraknie pomysłu na rodzinne śniadanie, obiad czy wystawną kolację. 
365 dni pełnych smaku!

Poniższe trzy tomy to seria, którą otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar, za co serdecznie dziękuję.

,,Klejnot" Amy Ewing


Klejnot to bogactwo. Klejnot to piękno. Klejnot to arystokracja. Jednak dla dziewcząt takich jak Violet Klejnot oznacza coś innego - niewolę. Violet jest surogatką, a jej przeznaczeniem jest urodzić dziecko jednej z arystokratek, dla szlachty bowiem tylko jedna rzecz jest ważniejsza od reputacji - posiadanie dziedzica. Wychowana w najbiedniejszym kręgu Samotnego Miasta, Violet została odebrana rodzinie i umieszczona w jednym z Magazynów, gdzie odebrała należyte wykształcenie i została przygotowana do nowej roli. A przynajmniej tak się wszystkim wydawało. Kupiona na Aukcji przez Diuszesę Jeziora, Violet trafia do pięknego pałacu i bardzo szybko przekonuje się, że za olśniewającą fasadą ukrywa się świat dalece bardziej okrutny, niż mogłaby przypuszczać. Pozbawiona praw, odziana w piękne suknie dziewczyna jest tylko zabawką w rękach okrutnej szlachcianki, która nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Violet nie chce rodzić cudzego dziecka, ale w Klejnocie za nieposłuszeństwo grozi śmierć...

,,Biała róża" Amy Ewing


Violet ucieka. Po tym, jak Diuszesa przyłapała ją z Ashem, dziewczyna nie ma innego wyjścia, jak uchodzić z Klejnotu, inaczej i ją i jej ukochanego czeka śmierć. Jednak opuszczenie najpiękniejszego kręgu Samotnego Miasta nie jest łatwe. Violet i Ashowi towarzyszy Raven, na której eksperymenty hrabiny odcisnęły piętno. Listy gończe za Ashem wiszą na każdej ulicy. Gwardziści niestrudzenie polują na zbiegów. Gdzieś tam, na Farmie, jest obiecany przez Luciena Azyl, a w nim ktoś, kto wstrząśnie całym światem Violet. Już niebawem dziewczyna odkryje, że jej Augurie są o wiele bardziej potężne niż myślała i że całe Samotne Miasto dojrzało do buntu. Czy Violet znajdzie w sobie dość odwagi, by dołączyć do Sprzysiężenia Czarnego Klucza i wystąpić przeciwko wszystkiemu, co dotąd znała?

,,Czarny klucz" Amy Ewing


Od niepamiętnych czasów mieszkańcy zewnętrznych Kręgów samotnego miasta służyli rządzącym w Klejnocie arystokratom. Ale oto nadchodzi czas pomsty i wyrównania rachunków. Sprzysiężenie Czarnego Klucza przygotowuje się do przejęcia władzy. Violet znajduje się w samym środku rebelii, ale konflikt z arystokracją ma dla niej również wymiar osobisty. Jej młodsza siostra, Hazel, została porwana przez Diuszesę Jeziora. Teraz Violet, która tak wiele ryzykowała, by umknąć z Klejnotu, będzie musiała użyć całej swej mocy, by tam powrócić i ocalić nie tylko swoją siostrę, ale również całe Samotne Miasto.

4 komentarze:

 1. Gratuluję i życzę kolejnych wspaniałych lat blogowania! Z przedstawionych nowości najbardziej intryguje mnie seria Amy Ewing, ale zastanawiam się, czy nie jestem na nią nieco za stara. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę kolejnych lat tak udanego blogowania! Oby takich rocznic było więcej!

  OdpowiedzUsuń
 3. Obyś tu długo z nami była :) Ale liczyłam, że wymienisz mnie we wspominkach :p

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń