środa, 2 listopada 2016

,,Trolle. Mój wyczesany pamiętnik" Opracowanie zbiorowe

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016
Format: Książka
Liczba stron: 96
Do kupienia: Egmont

Na pewno każdy z nas miał swój pamiętnik. W czasach mojej młodości bardzo popularne były także Złote myśli. ,,Trolle. Mój wyczesany pamiętnik" to połączenie tych dwóch form.

Na początku można podpisać do kogo należy pamiętnik. Większość stron polega na tym, żeby napisać co lubimy my, a co nasi przyjaciele. Dzięki tej formie zapisu możemy dowiedzieć się o naszych najbliższych czegoś nowego. Jest też wykreślanka, poszukiwanie trolli, rysowanie komiksu, sporo malowania i wypełniania stron. Zadania i kategorie są bardzo różnorodne, co uważam za duży plus.

Pamiętnik jest w formacie mniej więcej małego zeszytu, w sztywnej oprawie. Jego wypełnienie wbrew pozorom zajmie dziecku co najmniej z miesiąc. Na końcu można zapisać dokładną datę zapełniania publikacji. Myślę, że czegoś podobnego jeszcze na naszym rynku nie było. Słowo pamiętnik zawsze wiąże się z osobistymi zapiskami, a w tym przypadku zostało to urozmaicone o myśli i ulubione rzeczy naszych przyjaciół.

,,Trolle. Mój wyczesany pamiętnik" to naprawdę udana publikacja dla dzieci, uczących się w szkole podstawowej. Myślę, że czytelnicy w wieku gimnazjalnym mogliby uznać go za nieco dziecinny.

Moja ocena: 5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.Pamiętnik bierze udział w wyzwaniu

3 komentarze:

  1. A ostatnio się zastanawiałam kim są te trolle :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam o filmie, nawet widziałam trailer, ale to nie moja bajka, jak również ten pamiętnik :)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń