niedziela, 6 listopada 2016

,,Potomkowie" Tosca Lee

Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 2016
Format: Książka
Liczba stron: 392
Do kupienia: AKsiążka

Połączenie fantastyki z wątkiem sensacyjnym i poniekąd kryminalnym nie zawsze musi dobrze wyjść. Tosca Lee stworzyła jednak historię, która doskonale łączy te wszystkie elementy.

Narratorką jest dziewczyna, która nie pamięta nic ze swojej przeszłości. Specjalnie wymazała sobie pamięć, choć nie pamięta powodów dla których to zrobiła. Z czasem zaczynają na jaw wychodzić coraz to nowe okoliczności, poznajemy jej nowych znajomych z przeszłości. Problem jedynie w tym, że dziewczyna sama nie wie, kto jest jej przyjacielem, a kto wrogiem. Przecież nic nie pamięta...

,,Potomkowie" to pierwszy tom serii ,,Piętno Krwawej Hrabiny". Fabularnie nieco przypomina mi ,,Kroniki Tempusu", a czytając niektóre akty z ,,Potomków" miałam wrażenie, jak bym przeniosła się przed mroczne oblicze wampirów ze ,,Zmierzchu". Naprawdę. Klimat niekiedy był bardzo podobny. Na duży plus tej publikacji zasługuje jej wciągająca fabuła, niesamowicie częste zwroty akcji, prosty styl, którym posługuje się autorka.

Choć to dopiero pierwszy tom, myślę, że skuszę się na kolejne części. Mam nadzieję, że nie będę musiała na nie zbyt długo czekać, gdyż zakończenie jest bardzo intrygujące. Tak naprawdę jest kulminacją całej części. Jestem bardzo ciekawa, co autorka przygotowała dla miłośników swojej twórczości w kolejnych publikacjach.

,,Potomkowie" to pozycja dla nastoletnich czytelników, która powinna wciągnąć ich bez reszty. Ja przeczytałam ją w jeden dzień, wprost nie mogłam się od niej oderwać.

Moja ocena: 5,5/6

Za książkę dziękuję Wydawnictwu IUVI


5 komentarzy:

 1. Fajnie, że tak wciąga. Będę pamiętała o tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka zapowiada się naprawdę kusząco. Z pewnością uwzględnię ją przy szukaniu prezentu dla bratanicy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanowię się jeszcze nad tą serią, a na razie mam co czytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym Zmierzchem trochę mnie przeraziłaś, książka czeka na lekturę, ale mimo wszystko mam nadzieję, że niedługo się z nią zapoznam :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń