wtorek, 15 listopada 2016

,,Pokonać strach" Liliana Fabisińska

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 96
Do kupienia: Tania Książka

,,Pokonać strach" to drugi tomik serii Liliany Fabisińskiej, który niedawno trafił do nowości. Czy warto zapoznać się z tym cyklem?

Pierwszy tomik, czyli ,,Pierwsza lekcja" był bardzo wprowadzający. W tej części na lekcje konne uczęszcza też Weronika, której zdjęto gips. Dziewczynki coraz bardziej przyzwyczajają się do jazdy konnej. Niestety, Misia ma pewne roszczenia względem Olgi...

Jak już wspomniałam w poprzednim wpisie, Liliana Fabisińska zasłynęła głównie dzięki serii ,,Klinika pod Boliłapką", która opowiadała o chorych zwierzętach różnych gatunków. Myślę jednak, że cykl ,,Szkółka jeździecka "Kopytko"" także będzie cieszył się sporym zainteresowaniem młodych czytelników.

Książeczka została wydana podobnie, jak inne pozycje. Jest w małym formacie, miękkiej oprawie, z dużą czcionką i szarymi ilustracjami. Czyta się naprawdę szybko. Autorka w tym tomie poruszyła kwestię zazdrości, zbyt dużych ambicji i oczekiwań innych członków rodziny, oswajania się z koniem. Na koniec została przedstawiona mowa uszu tego zwierzęcia.

,,Pokonać strach" opowiada o przezwyciężaniu swoich słabości, powolnym odblokowywaniu się i dążeniu do tego, by jednak pokonać jakąś wewnętrzną barierę, pielęgnowaną w sobie od lat.

Moja ocena: 5,5/6

Za egzemplarz książki dziękuję księgarni 
Książka bierze udział w wyzwaniu

4 komentarze:

 1. Ta książka ma bardzo ważne przesłanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczka warta poznania przez młodszych odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie cztałam jeszcze nic tej pisarki, ale widziałam ja na targach książki w Krakowie:-) bardzo miła!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam, ale wydaje się interesująca. Poza tym tematyka pokonywania słabości przy udziale cudnych zwierząt zawsze jest u mnie mile widziana :)

  OdpowiedzUsuń