poniedziałek, 7 listopada 2016

,,Poirot prowadzi śledztwo" Agata Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 166
Do kupienia: Gandalf

Szczerze mówiąc, nie miałam na razie w planach zapoznawanie się z kolejną pozycją Agathy Christie, jednak gdy musiałam na szybko wybrać sobie jakąś pozycję do czytania, mój wybór padł właśnie na ,Poirot prowadzi śledztwo". Nie będę ukrywać, że stało się tak dlatego, iż pozycja była bardzo cienka. Nie wiedziałam, że będzie to kolejny zbiór opowiadań, za którym nie przepadam.

Mimo tego, że książka ma 160 stron, autorka zawarła w nim aż 11 opowiadań. Narratorem wszystkich jest kapitan Hastings, przyjaciel Poirota. Nie oznacza to jednak tego, ze Herkules nie bierze w nich udziału, bo jest wręcz przeciwnie. Możemy poczytać o klątwie egipskiej, odnajdywaniu testamentu, tajemniczym zniknięciu mężczyzny, kradzieży pereł, a w innym dwóch klejnotów, mieszkaniu przeznaczonym dla konkretnych lokatorów. Różnorodność fabuły jest naprawdę ogromna.

Jak można wywnioskować, opowiadania nie są zbyt obszerne, dzięki czemu czyta się je naprawdę szybko. Jedne były ciekawsze pod względem fabuły, inne mniej. Nie można jednak autorce odmówić, że w 11 przypadkach do samego końca nie wiedziałam, jak skończy się dana sprawa. Czcionka w wersji pocket jest dość mała, ale nie jakaś filigranowa. Jest odpowiednia na szybkie czytanie.

,,Poirot prowadzi śledztwo" to całkiem udany zbiór jedenastu różnorodnych opowiadań, z którym warto się zapoznać, gdy macie trzy godzinki wolnego. W efekcie końcowym nie żałuję, że pod wpływem impulsu sięgnęłam po tę pozycję.

Moja ocena: 5/6


3 komentarze:

 1. Taki zbiorek jest fajny jak się gdzieś podróżuje na przykład pociągiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. A to ciekawy pomysł z tymi 11 opowiadaniami. Myślę, że jak tylko znajdę czas - przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mniej lubię opowiadania, ale ten zapowiada się nieźle ;) Cieszę się, że tak dużo czytasz Christie :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń