poniedziałek, 28 listopada 2016

,,Po pogrzebie" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2011
Format : Książka
Liczba stron: 258
Do kupienia: Gandalf (inne wydanie)

W ostatnim czasie dość często sięgam po kolejne powieści Christie. ,,Po pogrzebie" tak zainteresowała mnie swoją fabułą, że postanowiłam się z nią zapoznać.

Rodzina spotyka się na pogrzebie jednego ze starszych członków rodziny. Jedna z zebranych informuje, że nieboszczyk na pewno został zamordowany. Niedługo potem ginie. Do rozwiązania sprawy zostaje poproszony niezastąpiony Herkules Poirot. Czy nieboszczyk faktycznie został zamordowany, a Cora, która wysunęła te podejrzenia, zginęła z tych samych rąk mordercy?

Książeczka nie jest zbyt obszerna, dodatkowo wydanie kieszonkowe ma niby dość małą czcionkę, ale bardzo wygodnie się czyta, oczy się nie męczą. Lektura jest idealna na wolny wieczór. Strony przelatują w naprawdę szybkim tempie. W przypadku tej pozycji mogę doczepić się do zbyt dużej ilości bohaterów. Co prawda, na początku jest drzewko, ale i tak niewiele z niego zrozumiałam.

Sprawa wygląda na bardzo poważną. Nagle zmarł starszy mężczyzna, niedługo potem zostaje zamordowana jego krewna. Poirot ma nie lada zadanie, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę. Jedna z postaci w ogóle mnie nie zaskoczyła, spodziewałam się takiego obrotu sprawy, ale zakończenie tej historii było dla mnie zaskoczeniem.

,,Po pogrzebie" to opowieść o tym, do czego zdolni są ludzie, by uzyskać choć trochę pieniędzy, dzięki którym mogli by spełnić swoje marzenie. Książka ukazuje pazerność krewnych i ich zachowania. Może wydawać się nieco przerysowana, ale, moim zdaniem, jest w niej sporo prawdy.

Moja ocena: 5/6


2 komentarze:

  1. Brzmi ciekawie. Na tę książkę chętnie się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy ma ją pani na sprzedaż? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń