poniedziałek, 14 listopada 2016

,,Pierwsza lekcja" Liliana Fabisińska

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 96
Do kupienia: Tania Książka

,,Pierwsza lekcja" to jedna z tych nowości, których nie mogłam się doczekać. Nowa seria pisarki opowiada o konikach, czyli tych zwierzętach, które darzę dużym książkowym sentymentem.

Koleżanka Misi, Weronika, kochała konie. Gdy dowiedziała się, że w ich pobliżu działa szkółka jeździecka ,,Kopytko", postanowiła zapisać się tam z Michaliną. Niestety,  w dniu zajęć złamała nogę. Misia miała chodzić tam sama, choć zupełnie nie była do tego przekonana. Poznała tam Olę i Hanię, dwie dziewczynki, z którymi się polubiła. Zrozumiały, że szkółka jeździecka może być fajnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

Z serii dziecięcych Liliany Fabisińskiej największą popularnością cieszył się cykl ,,Klinika pod Boliłapką", który opowiadał o różnych chorych zwierzątkach. Seria ,,Szkółka jeździecka "Kopytko"" dopiero pojawiła się na wydawniczym rynku, jednak jestem pewna, że także zgromadzi wielu zwolenników.

Pod względem wydania książeczka wygląda tak jak inne w podobnym klimacie. Jest mała, z szarymi ilustracjami i dużą czcionką. Przekazuje ważne wartość - by mówić to, co się myśli, potrafić przyznać się do błędu, spróbować nowych rzeczy. Na końcu znajduje się zestawienie odmian białych plam na pysku konia.

,,Pierwsza lekcja" to bardzo dobrze napisany początek serii. Książeczkę czyta się bardzo szybko, myślę, że spodoba się nie tylko miłośnikom koni.

Moja ocena: 5,5/6


Za egzemplarz książki dziękuję księgarni 
Książka bierze udział w wyzwaniu


1 komentarz: