sobota, 19 listopada 2016

Nowości #96

Zapraszam na przegląd tych książek, które wzbogaciły naszą biblioteczkę w ciągu ostatniego tygodnia.

,,Biuro przesyłek niedoręczonych" Natasza Socha

Cudowna niespodzianka od wyd. Pascal, dziękuję.


Są listy, których nie można zostawić bez odpowiedzi.

Do Biura Przesyłek Niedoręczonych trafiają listy i paczki, które nigdy nie dotarły do adresatów. Zuzanna zaczyna tam pracować, bo ją samą też prześladuje pewien niewysłany w porę list. Z czasem coraz bardziej intrygują ją tajemnice innych ludzi. Kiedy trafia na listy, których nadawcy od trzydziestu ośmiu lat nie mogą się spotkać, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Ma czas do Wigilii, potem będzie za późno…

Magiczna opowieść o zagmatwanych ludzkich losach, miłości jak z bajki i nieoczekiwanych konsekwencjach życzliwości.

,,Córka handlarza jedwabiem" Dinah Jefferies

Dla siostry.


Indochiny Francuskie, 1952 rok. 18-letnia Nicole, pół Francuzka, pół Wietnamka, zawsze żyła w cieniu starszej siostry, Sylvie. Gdy ich ojciec, handlarz jedwabiem, rozpoczyna pracę u gubernatora, przekazuje firmę starszej córce. Rozczarowana Nicole dostaje tylko niewielki sklepik z jedwabiem w biednej wietnamskiej dzielnicy Hanoi. Skłócona z rodziną, przeżywa rozterkę, próbując określić swoją tożsamość. Tymczasem trwa wojna, Wietnamczycy walczą z Francuzami o niepodległość, a Nicole nie wie, za kim się opowiedzieć. Nie pomaga w tym znajomość z dwoma mężczyznami, którzy darzą ją uczuciem. Wietnamczyk Trần jest rebeliantem, natomiast Mark wspiera Francuzów.
"Córka handlarza jedwabiem" to nastrojowa opowieść z czasów kolonialnych o siostrzanej rywalizacji, mrocznych sekretach i miłości. 

,,Dziś tak bardziej" Cyber Marian

Książka dla siostry.Cyber Marian to jeden z najbardziej kreatywnych twórców polskiego internetu. Jego trailery, teledyski, megamiksy i inne wideoprodukcje nierzadko gromadzą przed ekranami kilkumilionową publiczność. Ale Cyber Marian to również człowiek z bogatą życiową historią. I o tej historii - od moment narodzin aż po czasy współczene - opowiada w swojej obszernej, multimedialnej i bogato ilustrowanej książce.

"Słuchajcie, dziś tak bardziej w mojej książce. Chciałem to i owo podsumować, spisać... i wyszła mi z tego całkiem spora, można powiedzieć, cyberbiografia, którą powinienem tu zachwalić, ale że nie lubię się chwalić, więc oddaję długopis mojemu wydawcy".

Cyber Marian. Kim jest? Skąd się wziął? Dokąd zmierza? Jak został kultową postacią polskiego internetu?
Mimo że na kartach swojej książki Cyber Marian wciąż występuje w nieodłącznych cybergałach, z wąsem i w peruce, odsłania w niej o wiele więcej, niż skrywają atrybuty jego artystycznego wizerunku.
Szalony, napędzany nieokiełznaną wyobraźnią i twórczą pasją Cyber Marian zabierze Was w fascynującą podróż drogami swojego życia: od zamierzchłej ery przedinternetowej po współczesną epokę cyfrową. Są wśród nich odcinki autostrad - świat śmiga wtedy z zawrotną prędkością, ale zdarzają się też fragmenty pełne zwężeń, ostrych zakrętów i niebezpiecznych wybojów, kiedy trzeba zwolnić, a nawet zatrzymać się, i zadać sobie trudne życiowe pytania.

Cyber Marian to niesamowicie kreatywna bestia. Nie byłby sobą, gdyby przy okazji nie zaprosił Was za kulisy swojej twórczości - oglądanej i podziwianej przez miliony. Dowiecie się więc z pierwszej ręki, jak powstawały trailery, teledyski, megamiksy i inne legendarne produkcje, z Cyber Info na czele. Wszystko to przeplatają cyberporady, cyberlisty i cybermemy.

Cyber Marian napisał tę książkę w swoim niepowtarzalnym, nie dającym się podrobić stylu. Choć nie wszystko, o czym tu przeczytacie, jest do śmiechu, podczas lektury będziecie mieli naprawdę niezły ubaw. A wisienką na torcie jest darmowa, współdziałająca z książką apka, dzięki której zobaczycie Cyber Mariana w unikatowych, niepublikowanych nigdzie materiałach (i nie tylko!).

,,Kastor szyje" Lars Klinting

Pozycja dla mnie od Media Rodzina.W poprzednich książkach znany i lubiany bóbr już majsterkował, zasadził fasolkę i upiekł ciasto. Teraz przyszła pora na... szycie! Kastor najpierw więc pierze, prasuje, fastryguje, wycina, aż w końcu chwyta za igłę i nitkę. Po tych wszystkich czynnościach nie pozostaje mu już nic innego, jak tylko przymierzyć swój strój. Co takiego uszył ? o tym maluchy przekonają się same, zaglądając do najnowszej części historyjki! Przygody Kastora są w książce dokładnie zilustrowane i szczegółowo opisane.

Poniższe 4 pozycje to prezenty od Alicji z okazji urodzin. Dziękujemy!3 komentarze:

  1. "Biura przesyłek niedoręczonych" to zazdroszczę bardzo! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. ,,Biuro przesyłek niedoręczonych" już czeka na mojej półce na swoją kolej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam ogromną ochotę na "Biuro przesyłek niedoręczonych".

    OdpowiedzUsuń