sobota, 12 listopada 2016

Nowości #95

Zapraszam na przegląd nowości w domowej biblioteczce. Co polecacie?


Kolejna pozycja autora, ta kupiona przez Wiolę z Subiektywnie o książkach na Krakowskich Targach Książki. Jeszcze raz bardzo dziękuję <3


Odważysz się wejść w przestępczy świat przedwojennej Warszawy?

Były pięściarz, Ernest Wilmański, to człowiek bez przeszłości. Stracił wszystko, co miał do stracenia. W poszukiwaniu nowego życia wyjechał do stolicy, jednak znalazł się w złym czasie i w złym miejscu. Zanim zaczął rozglądać się za pracą, praca znalazła jego i… nie miała nic wspólnego z uczciwym zarobkiem.

Wilmański wbrew swojej woli został wciągnięty w świat Banników, grupy przestępczej, która swą nazwę zawdzięcza temu, że z przeciwnikami rozprawia się tak, jak robił to słowiański demon – topiąc ich w baniach.

Ernest wspina się po gangsterskiej drabinie, nie spodziewając się, że jedna kobieta może pokrzyżować wszystkie jego plany. Ani że zjawy z przeszłości dopomną się o uwagę…

,,Pracownia dobrych myśli" Magdalena Witkiewicz

Najnowsza pozycja pisarki dla Pauliny.


Szczęście można uszyć z kawałków jak patchwork, połączyć je z elementów w nowy wzór. Ale trzeba wiedzieć, jak tego dokonać.

Mała, przytulna pracownia, w której oknach zawsze stoją kwiaty, to miejsce pełne czarów. Można tam przymierzyć szczęście, przynajmniej tak brzmi jej slogan reklamowy. To tutaj, na ulicy Przytulnej 26, Pelagia prowadziła przed wieloma laty pracownię krawiecką. Po jej śmierci to właśnie tu jej wnuk, Florian, postanowił otworzyć kwiaciarnię. Miejsce to dzieli z matką, Grażyną, ekscentryczną artystką. Otaczają ich przypadkowi ludzie, którzy z czasem się zaprzyjaźniają. Wielu z nich układa swoje życie na nowo.

Siła tkwiąca w rodzinie - babce, matce i wnuku - jest bardzo duża. Każde z nich ma w sobie pierwiastek dobrych myśli, każde z nich ma piękną moc służącą do obdarowywania tymi myślami innych ludzi.

Pomimo tego, że Pelagia odeszła dawno temu, w przytulnej pracowni nadal zszywane są ludzkie losy. Tworzą wspaniały patchwork, nową całość, z pozornie niepasujących do siebie kawałków, tkanych nicią dobrych myśli.
To powieść o przyjaźni, miłości i o dobrej energii, dzięki której da się załatać każdą dziurę, każdy smutek i naprawić każdy poplątany los.

,,Perfekcyjne maniery" Małgorzata Rozenek-Majdan

Jestem bardzo ciekawa tej pozycji.


Kto pierwszy powinien podać rękę na powitanie? Jak zachować się na spotkaniu biznesowym? Co można na własny temat udostępniać w internecie? W jaki sposób wybrnąć z popełnionych gaf? Jak wychować małą damę i młodego dżentelmana? Profesjonalne rady Małgorzaty Rozenek pomogą ci w okiełznaniu zawiłych zasad, nakazów i reguł rządzącymi konwenansami. Savoir-vivre to trudna sztuka. Dzięki temu poradnikowi, już nigdy nie popełnić faux pas.

,,Kamienne anioły" Kristina Ohlsson

Trzeci tom serii, od wydawnictwa Media Rodzina.


Niedługo Wielkanoc i Simona nie może się doczekać, żeby spędzić tydzień z babcią w Ahus. Jednak dzieje się coś niepokojącego. Babcia jest ciągle zmęczona i zamyślona, a w ogrodzie ktoś po kryjomu przesuwa z miejsca na miejsce kamienne figury.
Od kiedy dom babci odwiedza tajemniczy intruz, osobliwe posągi nie dają o sobie zapomnieć, a Pokój Westchnień zdaje się nosić ślady czyjejś obecności, Simona zaczyna się czuć tam nieswojo. Wszystko wskazuje na to, że Simona, Billie i Aladdin muszą rozwiązać kolejną zagadkę sprzed lat.

,,Pierwsza lekcja" Liliana Fabisińska

Pierwszy tom nowej serii autorki, od Tania Książka.

Szkółka jeździecka "Kopytko" to miejsce, gdzie dzieci nie tylko uczą się jeździć konno i skakać przez przeszkody, ale też pielęgnują kucyki, zawierają nowe znajomości i przeżywają szalone przygody.

Bohaterki tej serii dzieli prawie wszystko, a łączy miłość do koni. Czy to wystarczy, żeby stały się naprawdę zgraną paczką?

Michasia, Olga i Hania przychodzą na pierwsze zajęcia w szkółce jeździeckiej "Kopytko" - chociaż żadna z nich tak naprawdę nie chce się uczyć jeździć. Instruktorka, pani Dorota, szybko jednak pokonuje lęk Misi i Hani. Tylko Olga nie może się przełamać...

,,Pokonać strach" Liliana Fabisińska

Drugi tomik, j.w.


Szkółka jeździecka `Kopytko` to miejsce, gdzie dzieci nie tylko uczą się galopować i skakać przez przeszkody, ale też pielęgnują kucyki, zawierają nowe znajomości i przeżywają szalone przygody.

Bohaterki tej serii dzieli prawie wszystko, a łączy miłość do koni. Czy to wystarczy, żeby stały się naprawdę zgraną paczką?
Michasia i Hania radzą sobie coraz lepiej: nie jeżdżą już na lonży, lecz kręcą koła po placu. Olga odbywa poważną rozmowę z rodzicami i z pomocą instruktorki podejmuje ważną decyzję. Do grupy dołącza Weronika, przyjaciółka Michalinki. Czy uda jej się szybko nadrobić zaległości i zyskać sympatię nowych koleżanek?

,,Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem 2" Maciej Szaciłło, Karolina Szaciłło

Miałam pierwszą część, więc skusiłam się na drugą, od Tania Książka.


Druga część bestsellerowej książki.
Jedz i pracuj&#8230; to książka dla wszystkich, którzy cały dzień lub jego znaczącą część spędzają poza domem. Dla tych, którym brakuje czasu na gotowanie i najczęściej jadają w stołówkach, restauracjach lub barach szybkiej obsługi. Dla osób wydających sporą część budżetu na jedzenie, które im nie służy i nie zawsze smakuje. Dla wszystkich, którzy chcieliby zadbać o zdrowie i nauczyć się przygotowywania prostych oraz pełnowartościowych posiłków. Nieważne czy mieszkają sami, czy dbają o codziennie wyżywienie kilkuosobowej rodziny.
W książce znajdą się:

- proste, zdrowe, odpowiednio zbilansowane szybkie tygodniowe menu do pracy
- przepisy na poszczególne dni (śniadanie, lunch, przekąska i kolacja)
- menu jesienno-zimowe oraz menu wiosenno-letnie
- listy zakupów (lista weekendowa i krótkie listy dotyczące danego dnia z produktami świeżymi)
- menu inspirowane smakami światowych kuchni


5 komentarzy:

 1. Ja czekam na swój egzemplarz "Pracowni dobrych myśli". :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Pracownię dobrych myśli" będę właśnie czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znów wiele nowości, Mroza jak zawsze jestem ciekawa, choć chyba najbardziej Behawiorysty :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kompletnie nic z tego nie byłoby dla mnie. Zwłaszcza tak bardzo uwielbiany przez wszystkich pan Mróz, którego omijam szerokim łukiem <3333 Nie, ja się nim katować po raz kolejny nie będę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ochotę na powieść Mroza.

  OdpowiedzUsuń