niedziela, 27 listopada 2016

,,Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 488
Półka: posiadam
Do kupienia: Book Master

Opracowanie zbiorowe to coś, czego zazwyczaj bardzo się obawiamy. Nie wiemy, jak wypada zebranie opowiadań kilku-nastu autorów w jednym zbiorze. Książka ,,Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań" jest właśnie jedną z takich publikacji.

To już drugi tego typu zabieg zastosowany przez wydawnictwo Otwarte. Na zimę wydało ono ,,Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań", które Paulinie bardzo się spodobało. Postanowiłam więc sprawdzić, jakie wrażenie wywrze na mnie wersja letnia, którą także poleciłam siostrze. Doszła ona do wniosku, że edycja zeszłoroczna zdecydowanie bardziej jej się podobała. W przypadku tej pozycji większość historii niestety była przeciętna.

Mi najbardziej zaś spodobało się opowiadanie autorstwa Niny Lacour pt. ,,Koniec miłości", przedstawiające historię Flory, której rodzice postanowili się rozwieść, gdy nagle okazało się, że Mimi, którą poznała kilka lat temu jednak nie jest jej obojętna. To ciepła historia o akceptowaniu siebie i otoczenia takim, jakim jest, nie wyśmiewaniu osób o innej, odmiennej orientacji seksualnej. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z twórczością tej pisarki, ale z chęcią przeczytałabym coś dłuższego w jej wykonaniu.

Książka została wydana bardzo okazale, dodatkowo została dołączona tasiemka, z pomocą której możemy zaznaczać stronę, na której skończyliśmy lekturę. Z jednej strony, 12 wakacyjnych opowiadań powinno przenieść czytelnika w słoneczny klimat, z drugiej zaś, mam wrażenie, że być może to lektura nie dla mnie.

,,Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań" to zbiór przekładany aż przez 4 tłumaczy. Jedne opowiadania są na wyższym, inne na niższym poziomie. Nie da się jednak ukryć, że będzie to lektura zapewne chętnie czytana głównie przez nastolatków bo do to nich ta lektura została głównie skierowana.

Moja ocena: 4/6

Wpis powstał w ramach współpracy z BookMaster.pl3 komentarze:

  1. Lubię zbiory opowiadań ze względu na ich różnorodność.

    OdpowiedzUsuń
  2. Opowiadania dla lekkiego zaczytania:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Może któregoś letniego dnia sięgnę po te opowiadania, ale na razie przeznaczę swój czas na inne lektury.

    OdpowiedzUsuń