piątek, 18 listopada 2016

,,Kolekcjoner" Alex Kava

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 336
Do kupienia: Gandalf

,,Kolekcjoner" to 8 tom serii z agentką specjalną Maggie O'Dell. Atutem tego cyklu jest to, że nie trzeba poszczególnych tomów czytać po kolei.

Na Florydzie zostaje wyłowiony pojemnik z kilkoma częściami ciała. Maggie O'Dell ma przed sobą kolejne trudne zadanie. Oprócz tego toczy się pozornie oddzielna sprawa, dotycząca masowej śmierci młodych ludzi. W jaki sposób te dwie sprawy mogą się połączyć? Czy agentom uda się schwytać mordercę?

Ten tom podobał mi się nieco mniej niż te, które czytałam (zostały mi części od 5-7). Mimo wszystko i tak zapoznałam się z nim przez dwa dni, ale jakoś nieszczególnie ciągnęło mnie do rozwiązania tej sprawy. Podobnie, jak inne książki Alex Kavy, tę też czyta się w ekspresowym tempie.

Pomysł na fabułę jest bardzo ciekawy. Szczerze przyznam, że nie spodziewałam się tak poprowadzonej fabuły. Akcja trwa zaledwie kilka dni, więc codziennie wiele się dzieje. Jest kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji, jednak to za mało, by uznać ten tom za najlepszy.

,,Kolekcjoner" to pozycja, którą warto przeczytać, gdy chce się poznać całą twórczość autorki. Nie polecam jej jednak na pierwsze spotkanie z jej piórem, gdyż jest po prostu średnia.

Moja ocena: 4,5/6


3 komentarze:

  1. Mam tę książkę, ale chyba w innej szacie graficznej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam autora, ale kiedyś być może ;)

    OdpowiedzUsuń