czwartek, 10 listopada 2016

,,Dumbo" Małgorzata Strzałkowska

Wydawnictwo: Hachette
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 28
Półka: posiadam
Do kupienia: Kiosk

Swego czasu, dawno temu, miałam zeszyt w Dumbo. Tak mi się podobała ta bajka, ze postanowiłam przypomnieć ją sobie po latach.

Pewna słonica Jumbo urodziła słoniątko, któremu dała na imię Dumbo. Maluch nie miał jednak łatwego życia, gdyż znacznie różnił się od innych zwierząt ze swojego gatunku - miał ogromne uszy. Inni bohaterowie się z niego naśmiewali, jednak tak miało być tylko do czasu...

Bardzo podoba mi się to, ze już od początkowych stron w bajce możemy wyczytać, że bycie ,,odmiennym" nie jest niczym złym i nie należy być z tego powodu napiętnowanym. W żadnym wypadku nie jest to powód do naśmiewania się ze znajomych osób. Każdy z nas ma prawo do inności i osoby kulturalne powinny umieć to zaakceptować.

Książka została wydana w ramach Złotej kolekcji bajek, która ukazuje się w kiosku co tydzień w cenie 13 złotych. Nie jest to mały koszt, dlatego mam tylko 7 z planowanych 70? tomików cyklu. Niemniej, nie można odmówić im pięknego wydania ze złoceniami. Każda książeczka dodatkowo jest w twardej oprawie, a ich grzbiety tworzą bajkowy wzór.

Małgorzata Strzałkowska pisze niesamowicie prostym językiem, gdyż seria przeznaczona jest już dla najmłodszych czytelników. W jej skład wchodzą te bardziej i mniej znane bajki, co uważam za duży plus. Zawsze istnieje szansa na poznanie nowej ciekawej historii.

,,Dumbo" to pozycja o akceptowaniu odmienności, wierze we własne siły i możliwości. To naprawdę piękna opowieść o pokonywaniu własnych granic.

Moja ocena: 5/6Książka bierze udział w wyzwaniu


3 komentarze:

  1. Przepiękne wydanie, aż chce się je mieć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie kojarzę tego słonia, kolekcja świetnie, ale nie dla mnie ;)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń