środa, 9 listopada 2016

,,Bambi" Małgorzata Strzałkowska

Wydawnictwo: Hachette
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 28
Półka: posiadam
Do kupienia: Kiosk

Bajkę o Bambim pamiętam jeszcze z czasów mojego dzieciństwa. Postanowiłam skusić się też na wydanie książkowe tej opowieści.

Pewnego dnia przyszedł na świat książę, któremu dano na imię Bambi. Od razu zaprzyjaźnił się z Tuptusiem. Bambi poznawał świat, jednak już niebawem miał się przekonać, jak tragiczne w skutkach może okazać się pojawienie się człowieka w lesie.

Książeczka została wydana w ramach Złotej kolekcji bajek, która ukazuje się co tydzień w kiosku w cenie 13 złotych za jeden tomik. Wydanie jest bardzo staranne, ze złoceniami, z licznymi ilustracjami. Tekst jest bardzo prosty, przystosowany już do najmłodszych czytelników.

Opowieść o Bambim ma uzmysłowić najmłodszym, do czego prowadzi pojawienie się ludzi w lesie, kłusownictwo. Nieco zabrakło mi w tym tomiku uczuć małego jelonka po tragicznym wydarzeniu, jednak jestem w stanie zrozumieć, że jest ograniczona ilość miejsca, przeznaczonego na tekst.

,,Bambi" to bajka, która zachwycała mnie lata temu i zachwyca także obecnie. Może nie polecę Wam akurat tego wydania, ale warto zapoznać się z tą historią.

Moja ocena: 5/6
Książka bierze udział w wyzwaniu


4 komentarze:

 1. Bambi to naprawdę piękna bajka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie powróciłabym do tej historii. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O ile poprzednie mniej mnie zainteresowała, to ta już bardziej, kojarzę bajkę ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń