poniedziałek, 21 listopada 2016

,,101 dalmatyńczyków'' Małgorzata Strzałkowska

Wydawnictwo: Hachette
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 28
Półka: posiadam
Do kupienia: Kiosk

,,101 dalmatyńczyków" to kolejna jedna z moich ulubionych bajek Disneya. Tym razem postanowiłam skusić się na nią w przygotowaniu Małgorzaty Strzałkowskiej.

Anita i Roger mieszkali razem z dwoma dużymi i 15 małymi dalmatyńczykami. Gdy odwiedziła ich znajoma kobiety, Cruella de Mon, nikt nie miał wątpliwości, że zniknięcie szczeniąt jest powiązane z jej niedawną wizytą. Rodzice dalmatyńczyków postanowili wszcząć psi alarm i odnaleźć swoje pociechy.

Myślę, że bajka ,,101 dalmatyńczyków" jest jedną z tych popularniejszych. Jak to zwykle bywa, i tym razem w publikacji musiało nastąpić szczęśliwe zakończenie. Jest to tego typu bajka, która za każdym razem mnie wzrusza, utożsamiam się z psimi rodzicami i kibicuję im, by jak najszybciej odnaleźli swoje młode.

Opowieść została wydana w ramach Złotej kolekcji bajek, która ukazuje się w kiosku co tydzień. Koszt jednego tomiku to 12 złotych, a seria planowana jest na 80 bajek. Ja jej kompletowanie skończyłam na tej części. Uważam, że kolekcja ma potencjał, jednak ogólna cena jest dla mnie za wysoka, dlatego zrezygnowałam z jej dalszego kupowania.

Książeczki wydane w ramach kolekcji są w sztywnej oprawie, ze złoceniami, mają matowe strony i średniej wielkości czcionkę. czyta się je szybko, zazwyczaj mają też jakiś morał. Jeśli macie dużo wolnych środków, warto skusić się na prenumeratę tej kolekcji.

,,101 dalmatyńczyków" to pozycja, którą darzę dość sporym sentymentem. W wykonaniu Małgorzaty Strzałkowskiej na pewno wzrusza.

Moja ocena: 5/6
Książka bierze udział w wyzwaniu


2 komentarze:

  1. Cudowna, wspaniała i... moja pierwsza książka z dzieciństwa. Co prawda w innym wydaniu, innej oprawie, ale niesamowita! <3

    OdpowiedzUsuń