wtorek, 18 października 2016

,,Polscy autorzy dzieciom. Duże litery" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 176
Do kupienia: Tania Książka

Serii książek do nauki czytania powstaje na naszym rynku coraz więcej. Wydawnictwo Papilon nie jest we tej kwestii wyjątkiem i tym sposobem trafiłam na publikację ,,Polscy autorzy dzieciom. Duże litery", jedną z nowości wydawnictwa.

Książka została wydana w nieco większym formacie, ma sztywną oprawę. Co mnie smuci, niemal w całości jest czarno-biała. Kolorowych ilustracji jest mniej niż 10, a książka ma 180 stron. Nie da się ukryć, że publikacja ma służyć do nauki czytania, jednak myślę, że kolorowa oprawa graficzna zachęciłaby dzieci do dalszej lektury.

,,Polscy autorzy dzieciom. Duże litery" to aż 55 krótkich opowiadań, po 3-4 strony każde, z naprawdę dużymi literami. Nie wszystkie opowiadania mają morał (szanujmy się i pracę innych, nie wyśmiewajmy się z nikogo, inny kolor skóry nie znaczy, że ktoś jest gorszy), jednak większość pozostałych nawiązuje do codziennych sytuacji (ginięcie skarpetek, strach przed potworami, sny).

Opowiadania są bardzo proste w odbiorze, nie znalazłam ani jednej literówki, co uważam za kluczową kwestię w tego typu publikacjach. Historie pisało kilku autorów, więc są bardzo różnorodne pod względem stylu i treści. Nie znalazłam jednak takiej, która szczególnie by mi się nie spodobała.

,,Polscy autorzy dzieciom. Duże litery" to bardzo ładna pod względem wydania okładki publikacja, jednak strasznie żałuję, że jest tak mało kolorowa. Strony z tekstem są sztywne, te z obrazkami śliskie i cieńsze. Wierzę, że pozycja znajdzie swoich zwolenników.

Moja ocena: 4,5/6
Za egzemplarz książki dziękuję księgarni 
Książka bierze udział w wyzwaniu
3 komentarze:

 1. Taka różnorodność to na pewno duży atut.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa publikacja dla dzieci, ale szkoda że mało kolorowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli takie książki pomagają, to niech je wydają ;) Podobają mi się przesłania, łatwe, czytelne.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń