piątek, 28 października 2016

,,Pod powierzchnią" Andrew Gross

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 416
Do kupienia: Gandalf

,,Pod powierzchnią" to pozycja, która interesowała mnie od dnia premiery. W końcu udało mi się z nią zapoznać. Jest to kolejny tom serii, jednak myślę, że można czytać go samodzielnie.

Ty Hauck przebywał na urlopie, pływał po morzu, niczym się nie przejmował. Pewnego dnia otrzymał telefon od ojca swojej chrześnicy, że dziewczyna przebywa w areszcie i trzeba ją odebrać. Dani została tam zamknięta przez ojczyma, który nie chciał by mieszała się w sprawy ,,przypadkowych" morderstw. Czy ludzie faktycznie ulegli nieszczęśliwemu wypadkowi, czy zostali z premedytacją zamordowani?

Miesiąc temu czytałam ,,Krach", poprzedni tom serii tego autora, który bardzo mi się spodobał. ,,Pod powierzchnią" jest równie ciekawą, ale zupełnie inną historią. Mamy tutaj do czynienia z wodą, żywiołem i zwykłą wodą, którą odgrywa bardzo dużą rolę w całej powieści. Muszę przyznać, że czytałam w każdej wolnej chwili, nie mogąc doczekać się zakończenia.

Mimo tego, że publikacja jest obszerna, czyta się ją naprawdę szybko. Główną bohaterką jest Dani, niepokorna dziewczyna, która nie może uwierzyć w przypadkową śmierć swojego przyjaciela. Andrew Gross postarał się o nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące zakończenie. Już nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

,,Pod powierzchnią" to naprawdę świetnie napisana, wciągająca bez końca powieść. Lepiej znać choć poprzedni tom, ale jeśli go nie czytaliście, myślę, że możecie zapoznać się z tą publikacją. Ja jestem nią zachwycona.

Moja ocena: 5,5/6


4 komentarze:

  1. Zainteresowałaś mnie swoją pozytywną recenzją i chyba zdecyduje się na tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę zapoznać się z poprzednim tomem, ale ten też brzmi ciekawie i sądzę, że jest warty uwagi :)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń