wtorek, 25 października 2016

,,Łowca dusz" Alex Kava

Wydawnictwo: Mira Harlequin
Data wydania: 2013
Format: Książka
Liczba stron: 475
Do kupienia: Gandalf

,,Łowca dusz" to trzeci tom serii z Maggie O'Dell,a jednocześnie jedenasta przeczytana przeze mnie samodzielna książka autorki. Czy było warto dać jej szansę?

Tematem tej publikacji Alex Kavy jest temat sekt, tego, jak ludzie potrafią być uzależnieni od jednego człowieka, od tego, co im się wmawia. Oprócz tego mordowana są młode kobiety, ludzie zażywają tabletki z cyjankiem, który ich zabija. Czy agentce O'Dell i zespołowi FBI uda się dojść do prawdy? Czy słusznie typują zabójcę?

Od czasu do czasu lubię poczytać sobie jakąś ksiązkę Alex Kavy. Na tę chwilę przede mną jeszcze cztery jej publikacje. Za duży plus w przypadku serii z Maggie O'Dell uważam to, że można ją czytać nie po kolei,a i tak wiadomo o co chodzi. Oczywistym jest, że lepiej zachować chronologię, jednak nie zawsze jest taka możliwość.


Temat sekt być może był poruszany wielokrotnie, jednak w przypadku kryminału nie spotykam się z nim zbyt często. Bycie w sekcie, pozostawanie pod czyimś wpływem nie należy do najbardziej komfortowych rzeczy. Jeśli do tego dodamy tajemnicze morderstwa, wiemy, że nic dobrego nie może z tego wyniknąć.

,,Łowcy dusz" to bardzo wciągająca książka, od której naprawdę trudno się oderwać, nim nie poznamy ostatniej strony. Czytałam na raz, byłam bardzo ciekawa jej zakończenia, które, jak zwykle, okazało się bardzo zaskakujące.

Moja ocena: 5/6

3 komentarze:

 1. Ja też lubię książki tej autorki. Tę również przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro zakończenie jest zaskakujące, to bardzo chętnie poznam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Temat sekt mnie przeraża i ciekawi, z chęcią poznałabym tę pozycję. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń