czwartek, 27 października 2016

,,Ocal mnie" Abbi Glines

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 336
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Z twórczością Abbi Glines zaczęłam zapoznawać się dzięki jej drugiemu cyklowi. Pierwszy tom zauważyłam przypadkowo w jednym z marketów i postanowiłam dać mu szansę. Bardzo szybko stałam się wierną fanką jej pióra.

Cage nie należał do grzecznych chłopców, nie stronił od dziewczyn, zdarzało mu się uprawiać seks w trójkącie. Za jazdę po alkoholu trener wysłał go na farmę swojego brata, by pomagał tam w okresie wakacyjnym. Cage nie sądził, że spotka tam piękną córkę gospodarza - Eve. Dziewczyna znienawidziła go jednak od pierwszej chwili, zupełnie nie przyznając, z jakiego powodu żywi do niego takie uczucia. Czy Cage pozna kiedykolwiek skrywaną od 18 miesięcy tajemnicę dziewczyny?

Muszę przyznać, że choć nie wszystkim spodobał się ten cykl Abbi Glines, ja polubiłam go już od pierwszego tomu. ,,Ocal mnie" to już trzeci tom serii. W tym tomie nie jest zbyt romantycznie, dość szybko pojawia się temat seksu i miłosnych uniesień, jednak nie jest on jakoś przesadnie przesłodzony i zbyt nachalny. Zaczynając lekturę podejrzewamy, jak to wszystko się skończy, jednak i tak ,,Ocal mnie" było dla mnie przyjemną rozrywką.

Książka ma naprawdę dużą czcionkę, do tego jest bardzo ciekawie napisana, czyta się ją ekspresowo. Nie ukrywam, że jest to pozycja typowo rozrywkowa, bardziej młodzieżowa, choć i dorosłym osobom powinna przypaść do gustu. Powieść porusza bardzo ważny temat, który został w tej publikacji dość szeroko omówiony.

Tytułowe ,,ocal mnie" może odnosić się do dwójki bohaterów. Zarówno Eve, jak i Cage potrzebują swego rodzaju ocalenia. Jednak czy jest to możliwe?

Moja ocena: 5/6

Za pożyczenie książki dziękuję Patrycji.

5 komentarzy:

 1. Już trzeci tom, nieźle. Okładka mi się nie podoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem za i przeciw tej książce -autorce. Ostatnio przeczytałam kolejne jej dwie powieści (recenzje na blogu wkrótce), ale autorka jak dla mnie ma straszny styl, nie przemawia do mnie, choć ma ciekawe (trochę szablonowe) pomysły :) Pewnie się skusze, bo szybko czyta się jej utwory, ale raczej nie będe zachwycana tak jak ty :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze nie czytałam ale lubię twórczość tej autorki więc i po tą książkę z pewnością sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę czytałam i bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam zakończenia, kiedy mi dziękujesz, ale naprawdę nie ma sprawy ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń