sobota, 15 października 2016

Nowości #91

Dziś przedstawiam nowości w biblioteczce z ostatniego tygodnia. Widzicie coś dla siebie? :)

,,Złota kolekcja bajek" - ,,Bambi", ,,Dumbo", ,,Aladyn", ,,101 dalmatyńczyków" Małgorzata Strzałkowska

Jednak kupiłam cztery kolejne tomiki, były w kiosku i jak by czekały na mnie :)


Wyjątkowe wydanie książek opisujących przygody kultowych bohaterów. Każdy tom opracowany w trosce o kulturę słowa, napisany poprawną polszczyzną, opowiada historię bohatera, która w przyjemny sposób dostarcza dzieciom nauki o świecie i jest źródłem wielu emocji.
Autorką tekstów jest Małgorzata Strzałkowska.

,,Niespodziewany gość" Agatha Christie

Efekt wymiany.


W mglisty i zimny listopadowy wieczór na jednej z bocznych dróg Południowej Walii wpada do rowu samochód prowadzony przez samotnego kierowcę. Uznawszy, że sam nie zdoła wyprowadzić auta na drogę, mężczyzna postanawia szukać pomocy w położonym przy drodze domu. Dochodzi północ, więc zrazu puka nieśmiało, nie doczekawszy się jednak odpowiedzi, wchodzi do środka. Tu zastaje zwłoki mężczyzny oraz kobietę, która oświadcza, że właśnie popełniła morderstwo.

,,Harry Potter i Komnata Tajemnic" J. K. Rowling

Drugi tom ilustrowanej serii, od Media Rodzina.Po znakomitym przyjęciu ilustrowanej wersji Harry`ego Pottera i Kamienia Filozoficznego przyszedł czas na kolejną odsłonę przygód młodego czarodzieja z ilustracjami Jima Kaya.
W Hogwarcie niczego nie można brać za pewnik. To, co było uważane za mroczną, ale nieszkodliwą legendę, staje się źródłem zagrożenia. Ten, który wydawał się przyjacielem, staje się wrogiem. Taki los spotkał czterech założycieli Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Od tamtego czasu minęło wiele lat, jednak pamięć o Komnacie Tajemnic stworzonej przez Salazara Slytherina nie zginęła.
To zupełnie tak jak w naszym wydawnictwie. Nie zapominając o poprzednim wydaniu drugiej części przygód Harry`ego Pottera, postanowiliśmy pokazać fanom historię tego nadzwyczajnego chłopca w zupełnie nowej szacie graficznej z ilustracjami doskonale znanego potteromaniakom Jima Kaya. 

,,Milion cudownych listów" Jodi Ann Bickley

Książka dla siostry, ale może ja też przeczytam.


Podnosząca na duchu historia dziewczyny, która myślała, że wszystko straciła
Kiedy Jodi Ann Bickley miała pięć lat, zmarła jej ukochana babcia. Mama Jodi zachęciła ją, by napisała list do babci, i zapewniła, że listonosz dostarczy go do nieba. Dziewczynka zapamiętała, jak napisanie listu pocieszyło nie tylko ją, ale i mamę. To doświadczenie sprawiło, że jako nastolatka Jodi zaczęła pisać pełne optymizmu liściki i notki, którymi podnosiła na duchu nieznajomych.
Latem 2011 roku Jodi wiodła szczęśliwe życie. Udało się jej przezwyciężyć różne trudności, angażowała się w działalność artystyczną i z nadzieją patrzyła w przyszłość. To właśnie wtedy zachorowała na zapalenie mózgu i na długie tygodnie trafiła do szpitala.
Przykuta do łóżka i załamana, Jodi doszła do wniosku, że albo się podda, albo wykorzysta ten czas, by zdziałać coś dobrego. Założyła stronę internetową, zachęcając tych, którym mniej lub bardziej nie układa się w życiu, by skontaktowali się z nią, a ona napisze do nich pokrzepiające listy.
Odzew był nieprawdopodobny.
Przeczytajcie inspirującą historię Jodi i jej miliona cudownych listów.

,,Króliczki" Kevan Atteberry

Bardzo fajna historia, od wydawnictwa CzyTam.


Declan jest jednym z najbardziej przyjaznych, małych potworków.
Chmurki na niebie?
- Witajcie, chmurki! - woła do nich.
Drzewa w lesie?
- Witajcie, drzewa! - mówi.
Pozdrawia nawet kłody drewna.
- Witaj, kłodo!
Ot, zwykły spacer miłego potworka. Zwykły, dopóki na jego drodze nie staną...króliczki!!!

Gdy Declan wypatruje w lesie króliczki, jego radość jest zaraźliwa. A kiedy króliczki znikają, tak bardzo za nimi tęskni... Jasne ilustracje i prosty tekst, który czytając można interpretować na wiele sposobów, stanowią idealną pozycję dla fanów Mo Willemsa.

4 komentarze:

 1. Mnie zainteresowała książka "Milion cudownych listów". Chyba się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno poznam HP :D Liczę, że nawet jest w domu :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym chciała ,,Złotą kolekcje bajek''.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Złota kolekcja bajek" wydaje się ciekawa.

  OdpowiedzUsuń