środa, 5 października 2016

,,Morderstwo odbędzie się..." Agata Christie

Wydawca: Dolnośląskie
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 296
Do kupienia: Gandalf

W ostatnim czasie wymieniłam się za dwie pozycje Agaty Christie - ,,Dopóki starczy światła" oraz ,,Morderstwo odbędzie się...". Postanowiłam się z nimi szybko zapoznać, tym bardziej, że miałam się za nie wymienić z Patrycją.

Cała historia zaczyna się od umieszczenia ogłoszenia w jednej z gazet, potocznie zwanej Gazetką. Zostało tam napisane, że morderstwo odbędzie się w tym domu o tej i o tej godzinie. Dający ogłoszenie zdawał sobie sprawę z tego, że mieszkańcy miasteczka nie przepuszczą takiej okazji. Czy to miała być tylko zabawa, czy naprawdę któryś z gości lub  mieszkańców domu miał stać się celem mordercy?

Książeczka jest dość obszerna, bowiem ma aż 300 stron. Z racji tego, że jest to wersja pocket, druk jest dość drobny, jednak czyta się bardzo szybko, nie męcząc przy tym oczu. Historia jak zwykle została doskonale skonstruowana. Po mniej więcej 100 stronach do akcji wkracza panna Marple, która pomaga w rozwiązaniu kryminalnej zagadki. Muszę przyznać, że znów do samego końca nie spodziewałam się takiego zakończenia.

Agatha Christie ma na swoim koncie kilkadziesiąt książek, kilka pisanych pod pseudonimem. Bardziej lubię jej dłuższe formy, niż zbiory opowiadań. ,,Morderstwo odbędzie się..." jest jedną z ciekawszych publikacji tej autorki, które przeczytałam w ostatnim czasie. Idealna lektura na wolny wieczór, od której raczej nie sposób się oderwać.

,,Morderstwo odbędzie się..." ukazuje przenikliwość ludzkiej natury i to, że czasem z pozoru niewinna zabawa może skończyć się czymś tragicznym. Pokazuje także, do czego są w stanie posunąć się ludzie obawiający się o swoją przyszłość.

Moja ocena: 5,5/6

2 komentarze: