poniedziałek, 3 października 2016

,,Dopóki starczy światła" Agata Christie

Wydawca: Dolnośląskie
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 184
Do kupienia: Gandalf

Nie przepadam za zbiorami opowiadań, ale w przypadku Agathy Christie zdarza mi się po nie sięgać. Nie inaczej było w przypadku publikacji,,Dopóki starczy światła", z którą zapoznałam się w ostatnim czasie.

Zbiór składa się 9 dość krótkich historii. Na końcu każdej z nich została zawarta krótka notatka, dotycząca bliższych szczegółów danego opowiadania. Niemal wszystkie kończą się źle, w jakiś tragiczny sposób. W dwóch z nich występuje Poirot, w jednym razem ze swoim przyjacielem Hastingsem.

Publikacja ma tylko 180 stron, więc tak naprawdę można ją przeczytać w wolny wieczór, czy spokojniejszy poranek. Opowiadania nie są ze sobą powiązane, dzięki czemu co kilkadziesiąt minut można zrobić sobie przerwę, gdyż poznamy zakończenie danej historii. We wszystkich przypadkach do samego końca nie wiadomo, jak zakończy się dana sprawa.

Agatha Christie w ciągu swojego życia napisała kilkadziesiąt kryminałów. Jestem dopiero na początku tej literackiej przygody, bowiem przeczytałam ich tylko kilkanaście. Niemniej, uważam, że większość przeczytanych przeze mnie utworów jest warta dalszego polecenia. Tylko chyba jedna pozycja nieco mnie zawiodła.

,,Dopóki starczy światła" to ciekawy i intrygujący zbiór, składający się z dziewięciu opowiadań, które mogą być wspaniałym wprowadzeniem do zapoznania się z piórem autorki. Na pewno już niebawem sięgnę po kolejną jej pozycję, gdyż jestem przekonana, że warto.


Moja ocena: 5/6

4 komentarze:

 1. W przypadku twórczości autorki zdecydowanie wolę sięgać po odrębne historie, a nie zbiory opowiadań. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze tyle przed Tobą! Ja wolę pełne kryminały autorki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem fanką tej autorki :) chyba nie ma książki jej autorstwa, która by mi się nie spodobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na chwilę obecną nie mam ochoty na kryminał.

  OdpowiedzUsuń