niedziela, 11 września 2016

,,Złota księga bajek. Księżniczki" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2012
Format: Książka
Liczba stron: 360
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Kolekcja ,,Złota księga bajek" składa się z trzynastu części. W chwili obecnej mam je wszystkie,  a ta o księżniczkach jest trzecią, którą bliżej Wam przybliżam. Zapraszam do lektury.

Poznamy tutaj bohaterki bardziej i mniej znane - Arielkę, Piękną i Bestię, Mulan, Roszpunkę, tę z Alladyna i jeszcze kilka innych. Historyjki, moim zdaniem, są jakby przedłużeniem tego, co znamy w wersji podstawowej. Tylko historia z syrenką o utracie głosu się pokrywała. Nie przeszkadzało mi to w lekturze, bo mogłam poczytać coś świeżego.

Publikacja została wydana bardzo starannie, ze złoceniami, z lekko usztywnianą okładką. Tekstu na każdej stronie jest zazwyczaj po kilka linijek, wyjątek stanowią jedno, czy dwa opowiadania, gdzie wypełnione są całe strony. Jak już wspomniałam, wcześniej nie spotkałam się z tymi historiami, więc cieszę się, ze powiało świeżością. Oczywiście, wszystkie one dobrze się kończą.

W dziecięcych książkach zwracam wielką uwagę na przesłanie. W przypadku tego zbioru pojawiło się kilka morałów, aczkolwiek bardzo zawoalowanych w treści. Bajki zwracają uwagę na to, by walczyć o swoje, dawać drugą szansę, nie poddawać się, mimo przeciwności losu.

,,Złota księga bajek. Księżniczki"  to naprawdę bardzo starannie wydana książka z kilkunastoma historyjkami, które czyta się naprawdę szybko. Jeśli chcecie sprawić radość dziecku, ta pozycja powinna okazać się ku temu odpowiednia.

Moja ocena: 5/6
Książka bierze udział w wyzwaniu

1 komentarz: