wtorek, 13 września 2016

,,Sygnał" Patrick Lee

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2016
Format: Książka
Liczba stron: 328
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

,,Sygnał" to książka, za którą wymieniłam się kilka dni temu. Krótko po dokonaniu transakcji trafiłam na ten tytuł w bibliotece. Uznałam to za dobry omen i bardzo szybko się z ,,Sygnałem" zapoznałam.

Nie chcę zdradzać za wiele z fabuły, dlatego wspomnę tylko, że w pewnej przyczepie były przetrzymywane od kilku lat cztery dziewczynki w wieku 8-12 lat. Jednej z nich udało się zadzwonić, wezwać pomoc. Za karę porywacz chciał spalić je żywcem. Dwójce nieznajomych udało się je jednak uratować, a mężczyznę zabić. Skąd wiedzieli o ich miejscu pobytu, skoro było ono wszystkim nieznane?

Czarna Seria wydawana przez wydawnictwo Czarna Owca to cykl książek, które nie zawsze przypadają mi do gustu. Przyznam szczerze, że niezbyt często się z nią zapoznaję. Po lekturze ,,Sygnału" jestem jednak pewna, że nazwisko Patricka Lee szybko trafi na listę moich ulubionych pisarzy. ,,Sygnał" to drugi tom serii, którą rozpoczęła ,,Uciekinierka". Można go jednak czytać jako oddzielną powieść.

Po kryminale spodziewamy się mnóstwa trupów, pościgów, szalonych poszukiwań zaginionych, walki z czasem. W ,Sygnale" nic takiego nie ma miejsca. Patrick Lee pokusił się o stworzenie naprawdę nierealnej, niemalże fantastycznej fabuły naszej przyszłej rzeczywistości. Nawet nie chcę myśleć o tym, co by się stało, gdyby jego fantazje się ziściły.

,,Sygnał" to naprawdę bardzo dobry kryminał, w którym do samego końca nic nie jest wiadome. Dużą wagę przywiązuje się w nim do warstwy obyczajowej i psychologicznej, więc jeśli liczycie na krwawe sceny to możecie się rozczarować. Zapewniam jednak, że takiej lektury na pewno się nie spodziewacie.

Moja ocena: 5,5/6

5 komentarzy:

 1. Znając mnie to pewnie bym po tą książkę sięgnęła ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. zaskakująco dobra ocena ;) mnie okładka nie przekonała ;) może jednak, cytując klasyka, nie warto oceniać książki po okładce :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa, czy ta futurystyczna wizja by mnie przeraziła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Akurat podłoże psychiologiczne bardziej mnie interesuje niż sama fabuła, więc chętnie po nią sięgnę w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tej książki, ale bardzo mnie zaintrygowała jej fabuła.

  OdpowiedzUsuń