poniedziałek, 19 września 2016

,,Ostateczny cel" Alex Kava

Wydawnictwo: Mira Harlequin
Data wydania: 2014
Format: Książka
Liczba stron: 366
Półka: z biblioteki
Do kupienia: Gandalf

Alex Kava to autorka, której twórczość poznaję już od kilku lat. Mimo tego, że jej seria ma kilkanaście tomów, nie czytam się specjalnie chronologii. ,,Ostateczny cel" to 11 tom cyku.

Maggie O'Dell musi zmierzyć się ze sprawą seryjnego zabójcy, mężczyzny, który zabija osoby zatrzymujące się przy autostradzie. W ramach naprowadzenia FBI na swój ślad zostawił im mapę. Mają też więźnia, który wie o mordercy coś więcej. Jest też chłopak, który przeżył, jednak lokalni policjanci wierzą, że to on sam zabił swojego kolegę, a morderca jest wytworem jego wyobraźni. Policjanci szybko orientują się, że morderca ma wielką obsesję na punkcie Maggie.

Kryminały Alex Kavy nie czytam zbyt często, jednak raz na jakiś czas lubię sięgnąć po któryś tom jej serii kryminalnej. Z racji tego, że w bibliotece zobaczyłam ,,Ostateczny cel", postanowiłam się na niego skusić. Fabuła wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Narracja jest prowadzona z kilku perspektyw, mamy do czynienia z kilkoma wątkami, które w jakiś sposób wcześniej czy później muszą się połączyć, co dodaje kolorytu całej sprawie.

,,Ostateczny cel" Alex Kavy to naprawdę ciekawy, już 11 tom serii, który podoba mi się tak samo, jak początkowe części cyklu. Widać, że autorka nie traci pomysłów na dalsze tomy i wciąż są bardzo ciekawe. Jeśli jesteście ciekawi, czy Maggie uda się przeżyć i co wspólnego z tą sprawą ma pies Grace, koniecznie sięgnijcie po ten tom.

Moja ocena: 5/6

2 komentarze:

  1. Nie znam autorki, cyklu i żadnej książki :P Ale podoba mi się pomysł na ten, więc może kiedyś się uda :)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń