piątek, 9 września 2016

,,Martynka i kotki" Liliana Fabisińska

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 32
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Z książeczek do nauki czytania z pewnością serią Czytam sobie zasłynęło wydawnictwo Egmont. Całkiem niedawno nakładem wydawnictwa Papilon ukazały się także książeczki do nauki czytania, w tym ,,Martynka i kotki. Pierwsze czytanki. Poziom 2" z tekstem Liliany Fabisińskiej.

Bajka opowiada o kotce, która się okociła. Martynka z bratem zajmowały się nią i czterema kociakami przez całe lato. Niestety, wakacje się skończyły i nadszedł czas rozstania.

Książeczka jest małego formatu, mniej więcej wielkości szkolnego zeszytu. Zarówno okładka, jak i strony z tekstem są miękkie. Publikacja ma bardzo dużą czcionkę, ułatwiającą samodzielne czytanie. Dodatkowo trudniejsze wyrazy - brzuszek, drzewo - zostały zapisane w wykropkowanej czerwonej ramce, by zwrócić na nie baczniejszą uwagę.

,,Martynka i kotki" to pozycja obowiązkowa dla miłośników Martynki. Cieszę się, że z tej serii powstają też pozycje dla najmłodszych, rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem. Cena też jest bardzo atrakcyjna, więc warto się na nią skusić.

Moja ocena: 5,5/6
Książka bierze udział w wyzwaniu

4 komentarze:

 1. Idealna propozycja dla mojej chrześnicy :D
  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjazna i barwna książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze mnie bawi, gdy Martynka czyta o Martynce ;) Czyli jak Cię lubię muszę przeczytać? ;P

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń