czwartek, 8 września 2016

,,Lassie, wróć!" Eric Knight

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014
Format: Książka
Liczba stron: 336
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

,,Lassie, wróć!" to książka, na którą miałam wielką ochotę , jednak zawsze mi było szkoda pieniędzy na jej zakup. W końcu, korzystając z ogromnej promocji, postanowiłam się skusić na ten tytuł.

Lassie była szczęśliwym psem. Codziennie przed szesnastą biegła pod szkołę, by czekać na chłopca. Niestety, w rodzinie właścicieli psa nastały ciężkie czasy i choć długi czas się temu opierali, w końcu musieli sprzedać Lassie księciu. Była tam dobrze traktowana, jednak wciąż tęskniła za chłopcem. Czy to możliwe, by przebywając kilkanaście mil prostą drogą do niego wróciła?

Z pewnością już kilkanaście lat temu z wielką uwagą i zaciekawieniem oglądałam film o Lassie. Choć szczegóły mocno mi się zatarły, wydaje mi się, że była to inna wersja, niż ta książkowa. Motyw wracania pod szkołę pozostał jednak w mojej pamięci wciąż żywy. Książka została wydana w małym formacie w eleganckiej usztywnianej oprawie.

,,Lassie, wróć!"  to piękna opowieść o pokonywaniu niemożliwego, o wielkiej miłości psa do człowieka i ogromnej mądrości Lassie. Naprawdę warto się z nią zapoznać.


Moja ocena: 5,5/6


Książka bierze udział w wyzwaniu

6 komentarzy:

 1. Ja też wciąż noszę w pamięci nieco rozmyty obraz filmu. :) Warto nie tylko do niego wrócić, ale i poznać wersję książkową.

  OdpowiedzUsuń
 2. W zasadzie Lassie znam jedynie z filmowej wersji, więc może za jakiś czas sięgniemy z Jaśkiem po wersję książkową. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tę książkę. Mam do niej wielki sentyment.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałem ją już chyba wieki temu, fajny tytuł :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz rację, to piękna opowieść. Uwielbiam ją, zwłaszcza w filmowej wersji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiesz, że ja nawet chyba filmu nie oglądałam... O rety, ale historia zapowiada się naprawdę, naprawdę dobrze ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń