poniedziałek, 26 września 2016

,,Księga dżungli" Małgorzata Strzałkowska

Wydawnictwo: Hachette
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 28
Półka: posiadam
Do kupienia: Kiosk

,,Księgę dżungli" darzę szczególnym sentymentem, bo oprócz tego, że to jedna z moich ulubionych bajek to podczas pobytu w Kaliningradzie wybrałam się właśnie na ten film. Choć miałam nie kupować kolejnych tomów kolekcji, postanowiłam się na tę bajkę skusić.

Mowgli wychowywał się w rodzinie wilków, jednak nadszedł taki moment, kiedy do dżungli miał wrócić groźny tygrys. Nienawidził on ludzi, bo bał się ognia, który potrafią wytworzyć. Mowgli musiał więc opuścić dżunglę, ale nie chciał się z tym pogodzić...

Książeczka została napisana prostym stylem, bez rymów, tak, jak to miało miejsce w przypadku bajki ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Trochę jestem zawiedziona zbyt skrótowym opisem pobytu Mowgliego u małp. Dodatkowo zakończenie nieco mnie zaskoczyło. Możliwe, że są różne, jednak to nie bardzo kojarzę.

Wydanie publikacji bardzo mi się podoba. Bajka nie jest zbyt obszerna, ma jednak prosty w odbiorze tekst. Przeszkadzało mi jedynie to, że raz zamiast napisania, że to pantera poszła Mowgliemu na ratunek, autorka wymieniła postać tygrysa. Dodatkowo patrząc na ilustracje nie bardzo podoba mi się kreacja wilków, które po części przypominają mi hieny.

,,Księga dżungli"  to ładnie wydana pozycja, z którą można się zapoznać. Nie jestem przekonana, czy będę dalej kupować tę serię, bo jedna książeczka w kiosku to koszt 12 złotych, w prenumeracie 10. Do trzeciego tomiku została dołączona zawiesza na drzwi z bohaterami tej bajki.

Moja ocena: 5/6
Książka bierze udział w wyzwaniu
3 komentarze:

 1. Warto mieć taki egzemplarz w swojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa propozycja dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja wiem, że Ciebie skusiła zawieszka ;P

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń