piątek, 23 września 2016

,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" Małgorzata Strzałkowska

Wydawnictwo: Hachette
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 28
Półka: posiadam
Do kupienia: Kiosk

,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" to kolejna bajka z kioskowej Złotej kolekcji bajek, którą zna niemal każdy. W wykonaniu Małgorzaty Strzałkowskiej przybiera inny wymiar, gdyż napisana została wierszem.

Fabuła jest wszystkim znana. Zła macocha nie chciała, by Śnieżka była od niej piękniejsza. Pewnego dnia wysłała mężczyznę do lasu, który miał ją zabić, on jednak się na to nie zdecydował. Królewna zamieszkała z krasnoludkami, następnie została otruta zatrutym jabłkiem. Ze snu wybudził ją królewicz i żyli długo i szczęśliwie.

Pierwszy tom serii, czyli ,,Król Lew" został napisany normalnym, prostym tekstem. Zdziwiłam się więc, że ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" została napisana wierszem. Sądziłam, że cała seria będzie jednolita. W niczym nie przeszkadza to jednak w lekturze tej krótkiej bajki. Wersja jest nieco inna, niż ta znana mi od lat, jednak nie można odmówić Małgorzacie Strzałkowskiej prostego stylu, przeznaczonego dla najmłodszych czytelników.

,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" to pięknie wydana bajka, ze złoceniami na okładce, w sztywnej oprawie. W cenie promocyjnej kosztowała 4,99 zł. Dołączona była do niej bajkowa miara wzrostu, więc warto się w tę część zaopatrzyć.

Moja ocena: 5,5/6
Książka bierze udział w wyzwaniu

3 komentarze:

  1. Dzieci przyciągnie pewnie nie tylko książeczka, ale i dodatki ;)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń