piątek, 16 września 2016

Gra edukacyjna Poznaję Polskę

Gra edukacyjna Poznaję Polskę to mój niemalże najnowszy nabytek. Kupiłam ją w Biedronce za 25 złotych jakiś miesiąc temu. Tak właściwie są to dwie gry, gdyż plansza jest dwustronna.


Pierwsza gra - Na skrzydłach Orła Mieszka - pionki ustawia się przed startem planszy. Obok na dwóch kupkach ustawia się potasowane karty - jedna Karta ruchu, druga Pytanie orła Mieszka. Zadaniem wszystkich graczy jest jak najszybsze dotarcie do mety. Po drodze czeka jednak kilka utrudnień - gdy natrafi się na zielone pole odpowiada się na pytanie orła Mieszka. Jeśli odpowie dobrze, nic się nie dzieje, jeśli źle - w następnej rundzie traci kolejkę. Czerwone pole oznacza losowanie karty ruchu i postępowanie zgodnie z instrukcją (cofnięcie się, iście naprzód, opuszczenie kolejki). Jeśli w rezultacie zadania znajdzie się na zielonym lub czerwonym polu kolejną kolejkę rozpoczyna od odpowiedzi na pytanie lub zadanie z karty. Jeśli ponownie w rezultacie zdania trafi na zielone lub czerwone pole, kolejnym razem nie bierze już karty tylko przy swojej kolejce normalnie rzuca kostką. Zadaniem wszystkich graczy jest jak najszybsze dotarcie do mety.
Gra Podróż po Polsce - gra rozpoczyna się w górach, więc wszyscy gracze chcą jak najszybciej dotrzeć nad morze. Kto będzie tam pierwszy? :)  Niektóre pola są specjalne i wtedy idzie się naprzód, cofa się, traci się kolejkę. Najgorsze jest chyba pole nr 58, bo wtedy trzeba się cofnąć do nr 1 :) Gra kończy się, gdy któryś z graczy dotrze do ostatniego punktu.Moja ocena: 5/6

Gra bierze udział w wyzwaniu

7 komentarzy:

 1. Wydaje się naprawdę interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajna gra. Muszę się za nią rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. "IŚCIE naprzód"? Takie słowo w kontekście innej odmiany słowa "iść" nie istnieje... Może być "pójście naprzód".

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra gra nie musi być droga ;-)
  My też mamy dwie gry z B. ;-)

  OdpowiedzUsuń