niedziela, 4 września 2016

,,Angielska dziewczyna" Daniel Silva

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 544
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

,,Angielska dziewczyna" to książka, którą wypatrzyłam na wymianie podczas sopockiego spotkania książkoholików. Nie znałam wcześniej tego autora, jednak postanowiłam dać kryminałowi szansę.

Z racji tego, że jest to 13 tom cyklu, nie wiem, co mogę zdradzić, a co nie. Pokrótce opiszę więc fabułę. Madeleine Hart została uprowadzona, a Gabriel Allon ma tylko siedem dni na jej odnalezienie. Po tym czasie dziewczyna zginie. Czy uda się ją uratować? Dlaczego została uprowadzona?

Osobiście odradzam czytanie skrótu fabuły na okładce, gdyż, moim zdaniem, za dużo zdradza. Jak już wspomniałam, jest to 13 tom cyklu. Nie czytałam wcześniejszych, więc bardzo trudno było mi się wgryźć w fabułę. W pewnym momencie chciałam nawet zaniechać lektury, jednak coś czułam, że bym tego żałowała. Biorąc pod uwagę, że kryminał ma prawie 550 stron, dość szybko udało mi się wciągnąć w przedstawianą historię. Czyta się ją naprawdę szybko i z niemałym zainteresowaniem.

Pewnie tak, jak większość z Was, nienawidzę czytać cyklu od środka, a tym bardziej od kilkunastego tomu. Tym razem nie miałam wyboru, gdyż fabuła mnie zainteresowała, a zanim skompletowałabym całą serię minęłaby wieczność. Narracja jest prowadzona bardzo prostym językiem. Gabriel Allon przemierza wiele państw, by poznać prawdę. Czy mu się to uda?

,,Angielska dziewczyna" to książka, której fabuła może Wam się wydać niczym nadzwyczajnym. Ot, kolejna historyjka o porwaniu. Zapewniam jednak, że tak nie jest i z pewnym momencie poczujecie się tam samo zaskoczeni, jak ja.

Moja ocena: 5/6

Książkę otrzymałam w ramach wymiany na spotkaniu A może nad morze? Bo #tuczytamy


5 komentarzy:

 1. Nie mam jej na razie w planach, ale też wolałabym czytać od początku.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja lubię czytać cykle od środka ;) jakąś masochistką jestem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 13 tom cyklu. Ojej, spora seria. Ja jednak spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wolałabym zacząć od pierwszego tomu, ale seria mogłaby mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogłabym przeczytać, aż 13 tom? :O

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń