środa, 10 sierpnia 2016

,,Zły Kocurek i Dziecko" Nick Bruel

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 148
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Postać Złego Kocurka jest dość znana w Internecie już od dawna. Zawsze jednak szkoda było mi wydać 25 złotych za tę książeczkę. Gdy wypatrzyłam ją w puli książek do wymiany wiedziałam, że to znak, by w końcu się z nią zapoznać.

Książka została wydana w formie małego zeszytu, jest dostępna w sztywnej oprawie. Tekstu jest tutaj mało, większość stron zajmują ilustracje. Publikacja jest podzielona jakby na kilka rozdziałów - o tym, że Kocurek był sam, później dołączył do niego pies, a na końcu dziecko. Pomiędzy są porady odnośnie kotów oraz opisana została kocia olimpiada.

Chyba miałam względem tej pozycji za duże oczekiwania, bo czuję się nieco zawiedziona. Początek jest dla mnie dość nudny, jednak z czasem fabuła się rozkręca. Bardzo podobało mi się przesłanie związane z dzieckiem, jednak nie chcę Wam niczego zdradzać. Czytając ten fragment można się nieco wzruszyć. Ciekawym dodatkiem, wieńczącym bajkę jest 5-stronicowy wywiad z jej autorem.

,,Zły Kocurek i Dziecko" to publikacja, którą mogą polubić mniejsze dzieci. Jej fabuła jest z pewnością nietuzinkowa, jednak mało śmieszna. Osobiście nie zapłaciłabym za nią ceny okładkowej, ale może kupiłabym ją w jakiejś promocji.

Moja ocena: 4,5/6

Książkę otrzymałam w ramach wymiany na spotkaniu A może nad morze? Bo #tuczytamy

Książka bierze udział w wyzwaniu


4 komentarze:

  1. Razem z moją córką czytamy i śmiejemy się z wszystkich przygód kocurka. Bardzo fajne książeczki.

    OdpowiedzUsuń
  2. No sama nie wiem, wolałabym jednak, by było zabawnie ;)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń