czwartek, 4 sierpnia 2016

,,Roboty" Paweł Kłudkiewicz

Wydawnictwo: Babaryba
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 14
Półka: posiadam
Do kupienia: Tania Książka

Książki typowo obrazkowe od zawsze mnie odstraszały. W księgarniach zawsze trafiałam na takie publikacje, które nie mogły trafić w mój gust. Tak było do chwili, gdy u Lauruni zobaczyłam książkę ,,Roboty". Wiedziałam, że też muszę ją mieć.

Publikacja jest dużego formatu, ma zaokrąglone rogi i jest w całości kartonowa. Jej głównymi bohaterami są roboty, jednak nie ma w niej napisanego ani jednego słowa z opisywanych wydarzeń. W tego typu publikacjach fantastyczne jest to, że historie możemy wymyślać wciąż od początku.

Początkowo nasze roboty znajdują się w kosmosie, gdzie zajmują się swoimi sprawami (być może przygotowują się do podróży? :)). Następnie przenoszą się w chmury, niebo, lecą samolotem, by znaleźć się pod wodą, gdzie spotykają ośmiornicę. Stamtąd już całkiem niedaleka droga do tego, by znaleźć się na nadmorskiej plaży. Jedno jest pewne - piasku tam im nie brakuje. Gdy znudzi się zabawa można przenieść się na plac zabaw, na trawkę. Jeśli roboty lubią eksperymentować mogą wybrać się do laboratorium, a gdy znudzą ich zajęcia całego dnia wieczorem wybierają się na imprezkę.

Na tylnej okładce zostały przedstawione nazwy robotów i ich specjalności. Uważam to za świetny dodatek, gdyż dziecko na stronach książki będzie mogło odnajdywać swoich ulubieńców, a przy okazji wiadomo, jak który bohater się nazywa. Pozycja jest droga, bo kosztuje 32 złote, jednak tego typu publikacje są mniej więcej w tym zakresie cenowym. Jeśli traficie na jakąś promocję, naprawdę warto się w nią zaopatrzyć.

,,Roboty" to książka, która zachwyciła mnie od pierwszej chwili, więc cieszę się, ze zupełnie przypadkowo na nią trafiłam i że już znajduje się w domowej biblioteczce. To pierwsza książka obrazkowa, do której przekonałam się w 100 procentach, więc wielkie brawa dla jej autora!

Moja ocena: 5,5/6

Za egzemplarz książki dziękuję księgarni 
Książka bierze udział w wyzwaniu6 komentarzy:

 1. Mój synek już za duży na taką książkę, ale wydanie piękne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety ta książka nie jest dla mnie, ale mojemu młodszemu kuzynowi na pewno się spodoba :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ Cię oczarowała ta książka. Super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba nigdy nie widziałam podobnej książki, obrazki fajne, cieszę się, że książka Ci się spodobała, jako pierwsza z kategorii :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń