niedziela, 14 sierpnia 2016

,,Pazury krokodyla" Bear Grylls

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 288
Półka: posiadam
Do kupienia: Book Master

Z twórczością Beara Gryllsa zaczęłam zapoznawać się już ponad 2 lata temu i od tego czasu przeczytałam niemal całą serię ,,Misja: Przetrwanie". Niemal całą, bowiem został mi do nadrobienia środkowy piąty tom - ,,Pazury krokodyla".

Beck specjalnie nie pakował się w kłopoty i misje, w których musiał narażać swoje życie. Nic nie mógł poradzić jednak na to, że kłopoty same do niego lgnęły. Zwykły wyjazd z wujkiem do koleżanki mimo wszystko nie miał okazać się zwyczajnym koleżeńskim wypadem. Nic nie mógł poradzić na to, że znów musiał walczyć o przetrwanie...

Z racji tego, że już przeczytałam osiem tomów serii wydarzenia z piątego nie wywarły na mnie większego wrażenia. Szczerze mówiąc, po przeczytaniu szóstego liczyłam, że w tym piątym zostały ujawnione jakieś szczególnie ważne informacje o katastrofie lotniczej, w której zginęli rodzice Becka. Niestety, nic takiego nie nastąpiło i choć sprawa cały czas się wokół tego toczyła to jednak nie dowiedziałam się niczego szczególnie nowego.

W porównaniu np. do ósmego tomu czcionka w ,,Pazurach krokodyla" jest jeszcze większa, w rezultacie czego tekstu jest mniej do czytania, a książka i tak nie jest obszerna, bo ma raptem 280 stron. Nie mam pojęcia, czy czytałam ją dwie godziny, czy nawet krócej. Tekst jest naprawdę wielki! Bardzo podobają mi się końcowe dodatki. W tym tomie mogliśmy przeczytać o tym, jak uzyskać wodę.

,,Pazury krokodyla" to pozycja obowiązkowa dla miłośników serii i twórczości Beara Gryllsa. Zdaję sobie sprawę z tego, że kupienie ośmiu książek nie nastąpi natychmiast, jednak warto zaopatrzyć się w ten cykl. Jeden z moich ulubionych, po którego kolejne tomy sięgam w ciemno.

Moja ocena: 4,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z BookMaster.pl
1 komentarz: