sobota, 6 sierpnia 2016

Nowości #81

Ciekawi, co nowego dotarło do mnie w ostatnim tygodniu? :)

,,Alfabet wśród zwierząt" Katarzyna Marciniak

Byłam ciekawa wydania tej książeczki, od BookMaster.


Wesołe wierszyki o zwierzętach z wykorzystaniem całego polskiego alfabetu!

Wierszyki, które poprzez zabawę językiem uczą dzieci nowych wyrażeń, zwrotów językowych, dykcji oraz ortografii. Przepiękne ilustracje Agnieszki Filipowskiej dopełniają dzieła.

,,Misja:Przetrwanie. Pazury krokodyla" Bear Grylls

Piąty tom serii, którego jeszcze nie czytałam, od BookMaster.


Kiedy Beck Granger podąża za tajemniczą wskazówką do miasta Broome w północnej Australii, jeszcze nie wie, że to tylko początek przygody podczas, której na próbę będzie musiał wystawić swoje survivalowe umiejętności. Poszukiwania odpowiedzi zaprowadzą go do serca Outback, gdzie czekają na niego niebezpieczne sztormy, żądne krwi krokodyle oraz przebiegli wrogowie. Odkryje też sekret, który może mieć związek ze śmiercią jego rodziców... Trzymająca w napięciu australijska przygoda, którą musisz przeżyć. Wejdź do gry!

Piąta część serii ekscytujących przygód dla młodzieży prawdziwego mistrza sztuki przetrwania Beara Gryllsa

,,Polska. 20 pomysłów na weekend" Praca zbiorowa

Wygląda bardzo obiecująco, od BookMaster.


20 weekendowych wycieczek po najpiękniejszych zakątkach Polski. Starannie zaplanowane trasy po nowych i dobrze znanych atrakcjach, których nie można pominąć.

,,Chwila szczęścia" Federico Moccia

Skoro mam już drugi tom to wypada poznać też pierwszy, prawda? Kupiony w Biedronce za 8 zł.


Nicco jest młody, ironiczny, dowcipny i bystry. Ma tylko jeden problem: jego dziewczyna, Alessia, odeszła od niego, mówiąc na pożegnanie jedynie "Przykro mi". Nicco nie może się z tym pogodzić: rok wspaniałego, radosnego i intensywnego związku przekreślony bez słowa wyjaśnienia. Na szczęście jest Gruby, dawny kumpel z liceum, trochę nieokrzesany, ale bardzo sympatyczny, pełen energii, który ciąga Nicca po imprezach, barach i kolacjach. Od roku jest zakochany w dwóch dziewczynach naraz, pracuje przez internet i sprzedaje pirackie płyty z muzyką i filmami. To człowiek, który odnajdzie się w każdej sytuacji. Nie ma żadnych skrupułów, by wykorzystywać okazje, które życie serwuje mu na srebrnym półmisku. Zupełnie inaczej niż Nicco, który wszędzie widzi problemy i ma do siebie żal za wiele zdarzeń z przeszłości, na przykład obwinia się o to, że za rzadko mówił ojcu, jak go kocha. Wymyśla sobie od kretynów za każdym razem, kiedy wspomina chwile, w których czuł, jak bardzo kocha Alessię, ale nie znajdował słów, by jej o tym powiedzieć. Pewnego wieczoru w Rzymie w jego poobijanym życiu pojawiają się dwie turystki z Polski. Gruby i Nicco nadskakują im, jak tylko Włosi potrafią. Gorące lato, Rzym, wszechobecne piękno i pragnienie, by spełniły się marzenia. Każdy z bohaterów otrzyma szansę na szczęście. Czy Nicco otworzy swoje serce przed cudzoziemką? Czy zabrać głos nowemu uczuciu? Czy będzie w stanie definitywnie rozliczyć się z przeszłością i cieszyć nowym rozdziałem swojego życia, nawet jeśli ten będzie trwać tylko chwilę?

3 komentarze:

 1. Czytałam jedynie ,,Chwile szczęścia''. Całkiem przyjemna powieść.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne, nowe zdobycze. Życzę udanej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 3. Liczę, że niedługo poznasz i drugi. Jeszcze raz gratuluję wygranej! :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń