czwartek, 18 sierpnia 2016

,,Noc Perseidów" Edyta Świętek [Book Tour]

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 320
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Edyty Świętek przeczytałam do tej pory cztery książki, w tym jej najnowszą powieść ,,Noc Perseidów". Jakie wywarła na mnie wrażenie?

Emilia i Tomek byli sobie przeznaczeni od lat. Już od najmłodszych lat byli sąsiadami, między nimi iskrzyło, więc było wiadomo, że w przyszłości wezmą ślub. Gdy Tomek oświadczył się Emilce niespodziewanie spotkali jej koleżankę Adriannę - elegancką kobietę, z klasą, z pazurem. Mimo tego, że mężczyzna od lat był z Em zaczął mieć wątpliwości, czy chce być z nią do końca życia. Adrianna tak bardzo go pociągała...

Noc Perseidów to magiczny czas, gdy w noc spadających gwiazd spełniają się marzenia. Bohaterowie najnowszej powieści Edyty Świętek także mieli swoje pragnienia, które w jakiś sposób mogły się ziścić. Los niestety bywa przewrotny, po raz kolejny udowadniając, że nie wszystko złoto, co się świeci. Niektórzy ludzie noszą różne maski, zmieniają swoje oblicza w zależności od sytuacji. Coś, co wydaje nam się spełnieniem marzeń, wcale nie musi tym być.

Publikacja jest napisana prostym, bardzo zwyczajnym językiem. Nie ma tutaj mowy o trudniejszych zwrotach, dzięki czemu każdy przeciętny czytelnik z powodzeniem odnajdzie się w lekturze tej książki, a być może nawet poczuje, że niektórzy bohaterowie mogliby być jego znajomymi zza rogu. Nieco przeszkadzała mi przewidywalność niektórych momentów, ale ogólnie uważam pozycję za niezwykle udaną.

,,Noc Perseidów" to książka o przewrotności losu, o spełnianiu swoich marzeń, życiu wbrew sobie z osobą, której nie kochamy. W swojej najnowszej pozycji autorka porusza także wiele innych ważnych tematów - zażywanie narkotyków, rodzenie dzieci raz za razem, relacje panujące w rodzinie. Choć powieść nie jest rewelacyjna, to warto dać jej szansę.

Moja ocena: 4,5/6

Książkę przeczytałam w ramach Book Tour organizowanego przez Cyrysię4 komentarze:

 1. Dziękuję za udział w mojej zabawie i za recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na pewno dam jej szansę, gdyż lubię książki tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładny tytuł. Jednak nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam okazji poznać tej autorki, jednak chętnie sięgnęłabym po tę książkę. Czuję że mogłaby mi się spodobać, w szczególności że w okresie wakacyjnym sięgam po trochę lżejsze książki :)

  OdpowiedzUsuń